سید حسن نصرالله به مناسبت روز قدس : موضع ما درباره فلسطین هرگز تغییر نخواهد کرد/ هر راهی غیر از مقاومت وقت تلف کردن است- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المنار، سید حسن نصرالله سخنان خود به مناسبت روز جهانی قدس را از لحظاتی پیش آغاز کرد.

مهمترین محورهای سخنرانی :

روز جهانی قدس امسال همزمان با سالروز نکبت(اشغال) فلسطین است که منجر به تاسیس رژیم صهیونیستی این غده سرطانی و شر مطلق  شد.

روز جهانی قدس همچنین با سالروز پیروزی بیست و پنجم می 2000(بیرون رانده شدن ارتش رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان) همزمان شده است که پایه گذار پیروزی ها و تحولات بزرگ در منطقه و فلسطین و رویارویی با پروژه صهیونیستی و طرح آزادسازی فلسطین شده است.

امام خمینی(ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی، روز جهانی قدس را اعلام کردند، که ایران در اوج افزایش مواضع امام(ره) در خصوص مسئله قدس، فلسطین و نبرد با دشمن بود.

یکی از دلایل اصلی مبارزه با شاه ایران، رابطه او با اسرائیل و تسلیم شدن  وسرسپردگی اش در برابر آمریکا بود.

در لبنان، نسل ما از زمان سید عبدالحسین شرف الدین و امام سید موسی صدر و دیگر علما بر دشمنی و مبارزه با دشمن اسرائیلی پرورش یافتند.

موضع ما در قبال فلسطین و رژیم صهیونیستی یک موضع عقیدتی دینی شرعی اخلاقی انسانی و موضع غیر قابل تغییر است و هر کس گمان می کند می تواند موضع ما را از طریق جنگ های نظامی یا امنیتی یا گرسنگی یا هر چیز دیگری تغییر دهد، دچار توهم است.

حق با گذشت زمان تغییر نمی کند و آنچه با سرقت و غصب گرفته شده، با گذر زمان ملک شرعی و قانونی نمی شود حتی اگر همه جهان به مشروع بودن آنچه سارق دزدیده است، اعتراف کنند.

هیچ فلسطینی(اشاره به تشکیلات خودگردان) یا عرب یا مسلمان یا مسیحی حق ندارد بخشی از خاک فلسطین یا قدس را به صهیونیستها هدیه دهد، این مقدسات امت و این سرزمین فقط ملک و متعلق به ملت فلسطین است نه تنها نسل کنونی بلکه به نسلهای آینده هم تعلق دارد.

مسئولیت بازپس گیری مقدسات و حقوق اولا مسئولیت ملت فلسطین است، ولی امت اسلام هم در این زمینه مسئولیت دارند و در روز قیامت درباره این مسئله از همه سئوال خواهد شد.

مقاومت با تمام اشکال آن تنها راه برای آزادسازی سرزمین و مقدسات و بازپس گیری حقوق است و دیگر راهها همگی وقت تلفن کردن است و تنها به بن بست منجر می شود همانطور که در مذاکرات گذشته اینگونه بود، آزادی در دو یا سه سال رخ نمی دهد.

طولانی بودن زمان نبرد(برای آزادسازی فلسطین) نباید باعث ناامیدی شود، نسل ها باید این مسئولیت را حفظ کنند و به مقاومت ادامه دهند، نسل معاصر(اشاره به تشکیلات خودگردان) اگر احساس می کند قادر به مقاومت نیست، نباید بهانه و توجیهی برای مشروعیت بخشی(به اشغالگران) بدهد و نباید آنها را به رسمیت باشند یا توافقی را با آنها امضا کند.

ملت فلسطین مبارزه  و مقاومت می کند، در نگاه ظاهری با ارتش اسرائیل و دولت اسرائیل می جنگد، اما در نگاه باطنی در حقیقت با ایالات متحده آمریکا می جنگد و این نگاهی است که برخی قبول دارند و برخی نمی پذیرند که این افراد باید در آن تجدیدنظر کنند.

در لبنان و فلسطین، چه کسانی از اسرائیل حمایت می کنند؟ ایالات متحده آمریکا به حمایت گسترده ای از اسرائیل در زمینه تسلیحات، تکنولوژی، اطلاعات، مالی و اقتصادی می پردازد.

آمریکا اجازه نمی داد هر جنایتی که اسرائیل در لبنان مرتکب می شد، محکوم شود، آمریکا تمام روابط بین المللی خود و با نظامها را در خدمت اسرائیل به کار گرفته است، اگر فردی می خواهد در کشوری عربی پادشاه شود، باید به اسرائیل خدمت کند و روابطش را با اسرائیل عادی کند.

آمریکا آتش جنگ ها را در منطقه به نفع تثبیت اسرائیل برافروخته می کند و جنگها را برای تثبیت اسرائیل و حمایت از آن به راه می اندازد، به عنوان مثال جنگ صدام علیه ایران و امروز جنگ تحمیلی علیه یمن را می توان نام برد(که در راستای حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی بوده است)

برخی کشورها در جهان عرب و جهان اسلام از معادله خارج شده اند و این مسئله برایشان اهمیتی ندارد، آنها سکوت در پیش گرفته و به بحرانهای داخلی کنونی خود مشغول هستند و از حکومت بهره مند هستند، برخی کشورها از معادله نزاع با دشمن(رژیم صهیونیستی) خارج و به جایگاه کسانی منتقل شده اند که به این دشمن در این نبرد از هر راهی که ممکن است، کمک می کنند.

برخی کشورها(اشاره به حرکت پرشتاب برخی رژیمهای عربی در مسیر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و پشت کردن به فلسطین) درجایگاه دوست و پشتیبان اسرائیل و دشمنی با ملت فلسطین و مسئله فلسطین و اعمال فشار بر ملت و مسئله فلسطین به صورت منفی قرار گرفته اند، ولی برخی کشورها و در راس آنها جمهوری اسلامی ایران و سوریه همچنان در قلب معادله و نبرد( با اشغالگران) قرار دارند.

در نگاه آمریکا و رژیم اسرائیل، ایران بزرگترین مرکز ثقل محور مقاومت است و طی سال گذشته بر سقوط نظام ایران یا تغییر سیاستهای نظام تکیه می کردند، ترامپ هنگام خروج از توافق هسته ای(برجام) ادعا کرده بود که این اقدام سبب بروز بحران بزرگ در ایران و به راه افتادن تظاهرات گسترده خواهد شد و وی بر تغییر نظام حساب باز کرده و به آن دل بسته بود.

اسرائیل با قدرت در مسیر سوق دادن به جنگ میان آمریکا و ایران حرکت می کرد، ولی این شرط بندی اش شکست خورد.

اسرائیل همچنین بر ویروس کرونا و شیوع گسترده این ویروس در ایران حساب باز کرده بود، ولی ایران از این امتحان هم بسیار قدرتمندانه تر خارج خواهد شد.

حفظ عراق  قدرت آن با طرح صهیونیستی تعارض دارد، اسرائیل بیشتر از هر طرفی به اقدامات تحریک آمیز علیه عراق دست می زند، مسئولیت عراقی ها این  است که عراق را به سمت جایگاه طبیعی خود در رویارویی با دشمن اسرائیلی سوق دهند.

جایگاه سوریه در محور مقاومت نیاز به شرح و توضیح ندارد، سوریه در معرض جنگ جهانی قرار گرفت و تنها برخی نبردها همچنان باقی مانده و آنچه در سوریه رخ داد، ناامیدی و شکست بزرگی برای اسرائیل بود.

این جنگ جهانی(علیه سوریه) شکست خورد و پروژه آمریکایی اسرائیلی برای براندازی دولت سوریه هم با شکست روبرو شد.

اسرائیل در خصوص لبنان نگران است و رفتن به سمت آزمودن واکنشهای مقاومت هراس دارد، بازدارندگی در برابر اسرائیل در وضعیت خوبی قرار دارد.

اسرائیل اعتراف کرده است که در جلوگیری از افزایش قدرت مقاومت حزب الله شکست خورده است، در انتخابات گذشته، اسرائیل وعده کودتا در جامعه  شیعی(علیه حزب الله) را داد، اما این رژیم از نتایج شوکه شد و امروز این رژیم بر تحریمها حساب باز کرده است.

شروط آمریکایی چه در خصوص سلاح مقاومت یا ترسیم مرزهای دریایی با اسرائیل پایان نمی یابد.

ما در لبنان قدرتمند هستیم و بین دو گزینه قرار نداریم(تا مجبور شویم یکی را انتخاب کنیم)، ما می توانیم از طریق امکانات و توانمندی هایمان بر بحران موجود در لبنان غلبه کنیم.

ادامه عملیات(ضد صهیونیستی) در کرانه باختری بر ایستادگی و مقاومت ملت فلسطین تاکید می کند، اسرائیل حتی یک فلسطینی را پیدا نمی کند که امکان داشته باشد معامله قرن را امضا کند یا آن را بپذیرد و این شکست بزرگی برای آمریکا و اسرائیل است.

اسرائیل از زمان باقی مانده از ریاست جمهوری دونالد ترامپ در کاخ سفید سوء استفاده می کند، زیرا یک راهزنی تاریخی برایش شکل داده است.

ما از طریق توانمندی ها و امکانات انسانی و مادی و از طریق همبستگی خود می توانیم حاکمیت و قدرت خود را حفظ کنیم و بر خلاف بزرگنمایی هایی که صورت می گیرد، از گرسنگی نمیریم، بازدارندگی درمرزها میان لبنان و فلسطین اشغالی برقرار است و اسرائیل در قبال هر گونه جنگ نگران و محتاط است به همین سبب بر وضعیت داخلی لبنان در زمینه سیاسی و اقتصادی حساب باز کرده است.

عادی سازی روابط(با رژیم صهیونیستی) مسیری شکست خورده و خیانتکارانه است و باید متوقف شود.

شهادت فرمانده بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی ضربه وخسارتی برای محور مقاومت بود، اما خون پاک او مسیر و رویکرد مقاومت را تحکیم بخشیده است.

چشم انداز پیش رو، ما را به خوش بینی و تقویت ایستادگی و تکمیل توانمندی در تمام محور مقاومت دعوت می کند، و دشمن هرگز نخواهد توانست آن را نه در ایران و نه در عراق، یمن، فلسطین و سوریه متوقف کند.

گزینه های جنگ های نظامی مستقیم از سوی اسرائیل و آمریکا ممکن است بعید باشد، اولویت های آنها تحریمهاست، قواعد درگیری که ایستادگی و مقاومت اسطوره ای و افسانه ای در جنگ جولای(جنگ 33 روزه 2006) تاسیس کرد، همچنان پابرجاست.

ما در حال رفتن به وضعیت بین المللی و منطقه ای جدید حرکت می کنیم و ممکن است در تهدیدها شکل بگیرد که در گذشته وجود نداشت.

معامله قرن یک طرح خصمانه و تجاوزکارانه است و ارکان آن یعنی ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان هر کدام با مشکلات مختلفی دست به گریبان هستند.

افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در لبنان، نظام بهداشتی کشور را تهدید می کند، به همین سبب تشدید تدابیر پیشگیرانه و مسئولیت پذیری یک ضرورت است.

در حال تکمیل …

[ad_2]

Source link