سوریه|استخدام مزدوران آمریکایی در الحسکه/ متزلزل شدن اعتماد دوجانبه واشنگتن و قسد- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت العهد، برخی منابع ویژه فاش کردند که نیروهای اشغالگر آمریکایی کار جذب مزدوران در منطقه الشدادی در جنوب استان الحسکه را با پرداخت حقوق ماهیانه تا 350 دلار آغاز کرده اند.

به گفته این منابع، دوره آموزشی این مزدوران دو ماه و نیم در پایگاه الشدادی وابسته به نیروهای اشغالگر آمریکایی در جنوب استان الحسکه طول می کشد.

نیروهای اشغالگر آمریکایی به طور تقریبا روزانه درحال انتقال تجهیزات و ادوات نظامی و لجستیکی به پایگاه الشدادی برای افزایش دوره های آموزشی هستند.

شمار مزدوران آمریکایی تاکنون حدود 800 نفر است که در سه گروه 250 نفره سازماندهی شده اند.

این اقدام آمریکا برای تشکیل گروههای مسلح جدید در مناطق شرق فرات به طور مستقل از گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) سوالاتی را درباره اهداف آمریکا از این کار مطرح کرده است. این امر در سایه شک و تردید درباره مقاصد آمریکا در قبال قسد و توان این گروه برای اجرای طرح های آمریکا در این منطقه صورت می گیرد.

آمریکا اعضای گروههای مسلح جدید خود را صرفا از بین اعراب انتخاب کرده است که این امر نشانه ای از اهداف آمریکا است که شاید قسد را مهم نمی شمارد یا نمی خواهد که رشد کند.

سرتیپ محمد عباس کارشناس نظامی و راهبردی به سایت العهد گفت: اطلاعات اولیه نشان می دهد که این نیروهای مزدور جدید در حوزه نفتی العمر در شرق منطقه دیرالزور و خط ساحلی رودخانه فرات در حومه دیرالزور که تحت کنترل نیروهای آمریکایی مستقر خواهند شد. در آن سوی خط ساحلی رودخانه نیز نیروهای ارتش سوریه و هم پیمانان آنها مستقر هستند و آنطور که بر می آید آمریکا می خواهد از این مزدوران به عنوان سپری انسانی برای حفاظت از مناطق تحت سیطره خود استفاده کند و همچنین آنها را در چاه های نفت الحسکه و القامشلی مستقر کند.

وی گفت: این اقدام آمریکا چند نکته در دل خود دارد. مهمترین آن متزلزل شدن اعتماد دوجانبه بین آمریکا و قسد است زیرا قسد ناتوان از حفاظت از تاسیسات نفتی براساس خواسته آمریکا است. آمریکا از این گروههای مزدور جدید همچنین برای باج خواهی سیاسی از قسد به هنگام ضرورت استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link