سفیر ایران در ونزوئلا: ونزوئلا و ایران به نیابت از جهان به آمریکا «نه» گفتند- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «حجت الله سلطانی» سفیر ایران در ونزوئلا گفت که ورود نفتکش‌های ایرانی به آب‌های ونزوئلا، «پاسخ قاطع» این دو کشور به سیاست‌های یکجانبه ‌گرایی آمریکا است.

سفیر ایرانی که با شبکه خبری المیادین گفت‌وگو می‌کرد،  افزود: ایران و ونزوئلا به نیابت از جهان به واشنگتن «نه» گفتند.

سلطانی با بیان اینکه ایران و ونزوئلا بر حق خود در تجارت آزاد به نیابت از جهان تاکید کردند، تصریح کرد: آمریکا دیگر به کشورهای جهان نمی‌تواند بگوید که چه کاری را انجام بدهند.

سفیر ایران در ونزوئلا اعلام کرد که واشنگن مجبور شد به توافقات بین المللی احترام بگذارد و کشورهای انقلابی و ملت‌های آنها به توان خود اعتماد بیشتری داشته باشند. اکنون بسباری از کشورهای برای گرفتن حق و حقوق خود از آمریکا اجازه نمی‌گیرند.

وی با تاکید بر اینکه کشتی‌های ایرانی برای اولین بار در ونزوئلا یعنی آمریکای جنوبی مستقر شده‌اند، افزود: این دستاورد فقط برای ایران و ونزئولا نیست بلکه برای کل جهان است.

سفیر ایرانی اظهار داشت که منافع ایران ایجاب می کند که از قاره ای به قاره ای دیگر برود و این دستآورد باعث می‌شود که ایران و ونزوئلا بیشتر با یکدیگر همکاری کنند. ایران همیشه کنار کشور دوست مانند ونزوئلا خواهد ایستاد، بهای آن هر چه که می‌خواهد باشد.

سلطانی عنوان کرد: سوختی که به ونزوئلا صادر کرده‎ایم، تاثیر روی نیاز مصرف داخلی ما ندارد. کشور ونزوئلا زمانی که ما از کمبود سوخت در سال 2008 نگران بوده‌ایم، با ما همکاری کرد و ما آن را فراموش نخواهیم کرد.

وی همچنین تاکید کرد که ایران برای کمک به ونزئولا در هر زمینه‌ای که نیاز باشد، در آمادگی کامل قرار دارد.

انتهای پیام

 

[ad_2]

Source link