سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی: نمی‌توان شرایط را برای برگزاری لیگ فوتبال پیش‌بینی کرد/افزایش فاصله تست‌های PCR- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، مهرزاد خلیلیان در پایان دیدار فینال لیگ برتر فوتسال بین تیم‌های گیتی‌پسند اصفهان و مس سونگون، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از همه درخواست کردیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، چون سلامت ورزشکاران، داوران، کادر فنی و سایر عوامل مسابقه برای ما در اولویت بود.

وی افزود: خوشبختانه امروز بازیکنان 2 تیم شادی پس از گل انجام نمی‌دادند و درباره مصاحبه‌های پس از بازی نیز مجبور بودیم میکسدزون نداشته باشیم. ان‌شاءالله شرایط شیوع کرونا در کشور بهتر شود تا این موارد نیز به مرور به شکل قبل برگردد.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی درباره اینکه آیا نمی‌شد با سرمربیان تیم‌ها هم مصاحبه کرد، ادامه داد: زمانی که تعداد افراد زیاد باشد خطر افزایش می‌یابد و شرایط از کنترل خارج می‌شود و ممکن است در زمان مصاحبه افراد دیگری نیز به جمع خبرنگاران اضافه شوند که ممکن است خطرآفرین باشد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره آخرین وضعیت برگزاری لیگ برتر فوتبال گفت: مسئولان سازمان لیگ فوتسال برای دیدار امروز بسیار خوب عمل کردند که جای تشکر دارد. سازمان لیگ فوتبال نیز اقدامات خوبی انجام داده اما وضعیت کرونا روزانه مشخص می‌شود و نمی‌توانیم از هم‌اکنون شرایط را پیش‌بینی کنیم. امیدوارم شرایط بهتر شود اما متأسفانه وضعیت برخی استان‌ها دوباره قرمز شد. البته مانند همه جای دنیا باید با کرونا هم‌زیستی کنیم، پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها را دقیق‌تر و با حساسیت بالا اجرا کرده و تلاش کنیم که شرایط روز به روز بهتر شود؛ مانند اتفاقی که امروز افتاد.

خلیلیان درباره اینکه آیا ممکن است شهرهای قرمز از میزبانی لیگ فوتبال محروم شوند، اضافه کرد: این موضوع را باید از مسئولان سازمان لیگ بپرسید.

وی درباره وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نخستین دیدار فینال لیگ برتر فوتسال بیان کرد: در مجموع وضعیت خوب بود. یکی دو اشکال کوچک وجود داشت که با هماهنگی هیئت پزشکی ورزشی اصفهان رفع شد. همه به خصوص مسئولان سازمان لیگ فوتسال از کار پزشکان و افسران کنترل سلامت راضی بودند. البته خطر همچنان وجود دارد و نباید شرایط برای ما عادی شود یا دچار افسردگی شویم و یا اینکه بخواهیم دوباره به قرنطینه برگردیم. باید مراقبت‌های سلامتی و انجام فعالیت ورزشی را در کنار هم در نظر بگیریم و انجام دهیم.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی درباره اعتراض برخی تیم‌های لیگ برتری به هزینه تست PCR گفت: به آنها حق می‌دهم اما چاره‌ای نیست. البته برای فوتبال خبرهای خوبی داریم و با هماهنگی معاون بهداشتی وزیر بهداشت مقرر شد به جای اینکه مثبت شدن تست 5 نفر به قرنطینه یک تیم منجر شود، این میزان به 25 درصد افراد هر تیم افزایش یابد. همچنین فاصله تست‌های PCR نیز افزایش پیدا کرد. معاون وزیر بهداشت عنوان کرده از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری نمازهای جمعه و همچنین در بخش ورزش راضی هستند و خوشبختانه 80 درصد پروتکل‌ها در فوتبال اجرا شده است.

انتهای پیام/165/ف

[ad_2]

Source link