سرسیلندر را می توان یک مکمل برای سیلندر دانست

تنظیم نبودن زمانبندی احتراق، کیفیت پایین سوخت مصرفی، اختلال در سیستم خنککاری و صحیح نبودن درصد اختلاط مواد تشکیلدهنده سوخت نهایی، از دیگر عوامل پیدایش کربن در اتاق احتراق سرسیلندر سرسیلندر تراکتور رومانی هستند. موتور از سه قسمت اصلی تشکیل شده است، که عبارتند از سیلندر، سرسیلندر و کاتر، در مورد سیلندرها باید گفت قطعه سیلندر یکی از قسمت های ساکن موتور است که اجزای مختلف تشکیل شده سوپاپها، اجزای آنها، میلاسبک، میل بادامک، اتاق احتراق و … در قسمت نزدیک به انتهای این خطکش معمولاً از دو حرف F, سرسیلندر دنا بهریز L که به ترتیب نماینده کلمات فول یا تکمیل بودن و لیتل یا کم بودن سطح روغن در موتور میباشد بهره گرفته و در زمان بازدید از چگونگی سطح و وضع روغن در موتور آگاهی پیدا میکنیم، بهترین مکان اندازهگیری سطح روغن که جنبة بینالمللی دارد سطوح ساخته شده از بتون آرمة پمپ بنزینهای سراسر جهان میباشد. آگاهی نسبی از مشکلات مربوط به این قسمت، کمک زیادی به شما خواهد کرد و مانع از صرف هزینه های گزاف و سوء استفاده افراد سودجو برای تعمیر این قطعه خواهد شد. این افزایش دما می تواند به پیامدهایی چون تابیدگی سرسیلندر خودرو تیبا منجر شود. روتور، شمع جرقه زنی، قطعات آب بندی، محور خروجی و محفظه روتور، از اجزای اصلی و مهم آرایش موتور دوار و یا وانکل به شمار سرسیلندر دیزل ژنراتور می آیند.

سرسیلندر فوتون
6. اتصالات الکتریکی از قبیل سیم درجه آب و وایراهای شمع را باز می کنیم. 5. کلیه اتصالات لوله های آب رادیاتور -ترموستات و لوله های بخاری را باز می کنیم. توصیه می شود برای جلوگیری از بروز مشکلات آتی و سوختگی واشر سرسیلندر های مکرر، جایگذاری این قطعه بسیار مهم را به متخصصین این کار بسپارید. بنابراین توصیه میکنیم که از سرسیلندر با کیفیت بالا تولید شده شرکت های معتبری چون شرکت دینا پارت و شرکت های معتبر دیگر در اتومبیل خود استفاده کنید. این موتور که در مدلهای مختلف شورولت مورد استفاده قرار گرفته، همیشه در تمامی نقدوبررسیهای انجام شده توسط مجلات مختلف به خریداران توصیه شده که از آن دوری کنند. معمولا مکانیک ها در موقع سوار کردن واشر، آن را با استفاده از مقدار بسیار کمی از گریس، چرب کرده و در محل خود قرار می دهند. در صورت یخ زدن شدید آب در سرسیلندر و یا زمانی که در حین تعمیر در اثر بی احتیاطی ضربه شدید به آن وارد اید علاج این امر الف : اگر ترک بسیار مویی و ریز باشد (واندربل و واندرسیل ) را از طریق رادیاتور داخل سیستم خنک کننده پس از برداشتن ترموستات می ریزند تا ضمن چرخش آب داخل ترک ها نفوذ کرده و ترک ها را می گیرد ب : تعمیر بوسیله دوختن ج: بوسیله جوش دادن.

دیگر قطعاتی هستند که با سرسیلندر ارتباط مستقیم و غیرمستقیم دارند که در ادامه سری مطالب عیبیابی خودرو به زبان ساده، به طور کامل در مورد آنها جداگانه صحبت کرده و عیوب آنها را نیز بیان سرسیلندر دنا بهریز و بررسی میکنیم. در ادامه مطلب انواع سیلندر، اجزای آن و آرایش، به معرفی سیلندر خشک می پردازیم که بیشتر با نام فنی سیلندر با بوش جدانشدنی است و بعد از اینکه ریخته گری بلوک سیلندر اتفاق می افتد در داخل بلوک سیلندرها که مشخصا کوچکتر از اندازه اولیه هستند مورد تراشکاری و آب کاری قرار میگیرند. در نوع سیلندرهای با بوش جدانشدنی در زمان تعمیر ممکن است به قطر آنها افزوده شود که برای رفع آن نیز باید یک سری پیستون مقداری بزرگتر تهیه شود. همانطور که از نامش پیداست یک قطعه دایره ای شکل است و به دور پیستون ها پیچیده شده است و فاصله بسیار کمی بین رینگ پیستون و بوش وجود دارد که به شکل راحت تری حرکت پیستون ایجاد شود.

سرسیلندر پارس Elx
شاتون در تبدیل حرکت رفت و برگشتی پیستون به حرکت دورانی میل لنگ نقش داشته و در صورت خرابی آن حرکت دورانی خودرو با اختلال مواجه میشود. به این معنی که طول کورس پیستون از قطر سیلندر بیشتر است که اصطلاحا شاتون بلند نامیده می شود. از لحاظ کیفیت می توان سرسیلندر الدورا را بالاتر از بقیه دانست و در رده بعدی می توان عظام و ایساکو و بشل را قراد داد.ضمانت ۱۲ ماهه الدورا نیز یکی از برتری های این شرکت نسبت به بقیه است.اما از لحاظ قیمت بشل در رتبه اول ایساکو و عظام و الدورا در رتبه های بعدی سرسیلندر حکیمی یزد قراد دارند. یکی دیگر از اجزای موتور که وظایف بسیار مهمی دارد رینگ است که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد. موتور زیاد گرم می کند. این قطعه بر روی انتهای بلوک سیلندر قرار گرفته است برای محافظت از میل لنگ روغن موتور که داغ شده و خارج از موتور است را در یک محفظه به خصوصی نگهداری می کند تا قبل از اینکه به موتور برسد دمای سردتری به خود بگیرد و این قطعه بعد از بلوک سیلندر یکی از بزرگترین قطعات موتور است و بخش زیادی از موتور را به خود اختصاص داده است.

سرسیلندر هرینگتوناگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سرسیلندر 7l لطفا از صفحه ما بخواهید.