سخنگوی وزارت خارجه: اقدام آمریکا علیه سازمان بهداشت جهانی جنایت علیه بشریت است- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز چهارشنبه اعلام کرد که آمریکا بدترین زمان ممکن را برای مجازات تنها نهاد هماهنگ‌کننده بهداشت جهانی را انتخاب کرده است و این اقدام عین بی‌مسئولیتی و جنایت علیه بشریت است.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز نگرانی از تصمیم رئیس جمهور آمریکا در تعلیق بودجه سازمان بهداشت جهانی و کمک مالی آن کشور به این سازمان بین‌المللی آن هم در شرایط بحرانی ناشی از ویروس کرونا، این تصمیم را گام دیگری در راستای تضعیف چندجانبه‌گرایی و نهادهای بین‌المللی از سوی دولت آمریکا دانست و آن را شدیداً محکوم کرد.

وی با اشاره به این که سلامت، بهداشت و امنیت جانی مردم جهان مستقیماً بر اثر همه‌گیری کرونایی به خطر افتاده است، افزود: آمریکا در بدترین زمان ممکن و در میانه جنگ علیه یک بلای جهانی ناگهان تنها هماهنگ‌کننده بهداشت جهانی را مجازات می‌کند که این عین بی‌مسئولیتی و جنایت علیه بشریت است.

موسوی اضافه کرد: هدف اصلی ترامپ از تعلیق بودجه سازمان بهداشت جهانی، فرافکنی و سرپوش نهادن بر ناکارآمدی دولت آمریکا در مهار و کنترل ویروس کرونا در آن کشور است.

وی از جامعه جهانی دعوت کرد که برای بی‌اثر کردن اقدامات یکجانبه آمریکا و حفظ جبهه واحد جهانی بکوشند و کنار این سازمان جهانی بایستند.

وی گفت: سیاستمداران آمریکا باید متوجه شوند که این اقدام نقض تعهدات آنها به جامعه بین‌المللی است و نمی‌توان با قطع کمک و فشار یکجانبه،  تلاش بشردوستانه جهان را به اسارت گرفت و از اقدامات غیرقانونی و غیراخلاقی منتفع شد.

انتهای پیام/.+

[ad_2]

Source link