سخنگوی وزارت خارجه: آمریکا در جایگاهی نیست که داعیه مقابله با تروریسم داشته باشد- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به انتشار گزارش سالانه کشوری تروریسم از سوی رژیم آمریکا اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران گزارش سالانه کشوری تروریسم آمریکا را به‌دلیل فرافکنی آشکار، بی‌صداقتی محض و معیارهای دوگانه این رژیم در مبارزه با تروریسم کاملاً مردود و محکوم می‌داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: رژیم ایالات متحده آمریکا به‌عنوان بزرگترین حامی تروریسم دولتی و حامی اصلی رژیم متجاوز و اشغالگر صهیونیستی در جایگاهی نیست که داعیه مقابله با تروریسم و قضاوت در این زمینه را داشته باشد.

موسوی با تأکید بر اینکه تاریخ چند دهه اخیر به‌وضوح نشان می‌دهد که ایالات متحده آمریکا حتی به‌اذعان برخی مقامات آمریکایی در ایجاد برخی گروههای تروریستی نقش داشته و یا از این گروه‌ها و اقدامات تروریستی آنها حمایت کرده است خاطرنشان کرد: ترامپ نیز در مبارزات انتخاباتی صریحاً اعتراف کرد که دولتهای قبلی آمریکا داعش و گروههای تروریستی دیگر را به‌وجود آوردند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در ادامه اقدام بزدلانه و تروریستی رژیم آمریکا در به شهادت رساندن سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی به‌عنوان قهرمان مبارزه با تروریسم را نمونه بارزی از جنایات تروریستی رژیم آمریکا دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان بزرگترین قربانی اقدامات تروریستی که عموماً با حمایت مستقیم و غیرمستقیم دولت آمریکا انجام پذیرفت و با بیش از 17 هزار شهیدی که در این راه تقدیم کرده است همواره در خط مقدم مقابله با تروریسم در سطح جهانی و منطقه‌ای قرار دارد.

موسوی در پایان از اعمال تحریم‌های یکجانبه و تروریسم اقتصادی و تروریسم پزشکی رژیم آمریکا علیه مردم ایران نیز به‌عنوان جدیدترین نمونه اقدامات تروریستی رژیم آمریکا علیه ملت‌های مستقل جهان یاد کرد.

انتهای پیام/.+

[ad_2]

Source link