ریاست جمهور عراق هرگونه دیدار با مقام‌های ارشد آمریکایی را تکذیب کرد- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک منبع نزدیک به ریاست جمهوری عراق به شبکه خبری المیادین اعلام کرد که برهم صالح در جریان دیدار امروزش به استان الانبار با هیچ مقام آمریکایی یا خارجی دیداری نداشته است.

این منبع از انتشار چنین اخباری در رسانه‌ها ابراز تعجب کرد و از آنها خواست که در انتشار اخبار دقت لازم را بخرج بدهند و اخبار را از منبع موثق نقل کنند.

منابع خبری امروز از سفر غیرمنتظره « مارک اسپر» وزیر دفاع و  «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا  به عراق خبر دادند.

رسانه‌های عراقی در این باره گزارش دادند مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا امروز در سفری ناگهانی و اعلام‌نشده وارد پایگاه «عین الاسد» در عراق شد.

بر اساس این گزارش، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا عصر شنبه در سفری غیرمنتظره وارد پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار شد و با غروب خورشید هم مارک اسپر وزیر دفاع این کشور وارد این پایگاه شد.

این منبع افزود سفر پنس و اسپر با هدف اطلاع یافتن از عملیات استقرار و فعال‌سازی سامانه پاتریوت و دیدار با نظامیان آمریکایی و ائتلاف صورت گرفته است.

این رسانه‌ها همچنین ادعا کردند که این دو مقام آمریکایی در جریان سفرشان به عراق با برهم صالح رئیس جمهور، محمد الحلبوسی رئیس پارلمان و مصطفی الکاظمی نخست وزیر مامور تشکیل کابینه دیدار کرده‌اند.

انتهای پیام/                                                                                                                

[ad_2]

Source link