روحانی: هیج اختلافی بین سران قوا و وزارتخانه‌ها نداریم/عادی شدن فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک/ تردد خودروهای غیربومی ممنوع است- اخبار سیاسی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جهور امورز در جلسه هیئت دولت با اشاره به انتشار برخی اخبار مبنی بر اختلاف بین وزارتخانه بهداشت و صمت گفت: هیج اختلافی ما نداریم. بین وزارت بهداشت و صمت هیج اختلافی نیست.

وی افزود: هیچ اختلاف نظری بین دستگاههای دولتی وجود ندارد، بین قوای سه گانه اختلاف نظری وجود ندارد. همه با هم کار انجام می‌دهیم همه ارکان کشور، مقام معظم رهبری همه جا حمایت کردند هر جا نیاز بود و نکته‌ای بود و یامی فرستادیم ایشان همراهی کردند بنابراین کل نظام یکپارچه است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: برای استان تهران این فعالیت از 30 فروردین یعنی شنبه آغاز می‌شود باز هم با همان پروتکل های بهداشتی و نظارت در این زمنیه انجام می‌شود از کمیته تبلیغات و صداسیما خواستیم که در این رابطه اطلاع رسانی درباره اصناف مختلف و رعایت اصول بهداشتی داشته باشد. اینکه نسبت به مشتری باید چه نکاتی مورد نظر قرار گرفته شود.

روحانی با بیان این مطلب که آغاز این فعالیت به معنی این نیست که اصل در خانه ماندن را فراموش کرده یا نقض کرده باشیم،  اظهار داشت: آنهایی که حضورشان در خیابان ضرورتی ندارد باید به این اصل توجه کنند.برای بازگشایی فعالیت تصیمیم بر این شد که از یک روند پلکانی استفاد کنند که این روند پیشنهاد وزارت بهداشت بود. بنابراین ما هم از لحاظ فعالیت اقتصادی پلکانی در نظر گرفتیم و نسبت به ادارات دولتی نیز پلکانی تصمیم گرفتیم.

وی اضافه کرد: در تهران از هفته آینده یعنی 23 فروردین دو سوم کارمندان ملزم به حضور در سر کار خواهند بود و یک سوم مخیر هستند که سر کار باشند یا خیر و مسئولان ادارات هستند که در این زمینه تصمیم گیر هستند. دیگر نیاز  به بیان نیست که آن کسانی که مبتلا به کرونا هستند وظیفه دارند که سر کار خود حاضر نشوند و آمدن سر کار برای آنها جرم محسوب می‌شود کسی که دارای کرونا است آمدن در جامعه و سر کار ممنوع است و باید خود را یا در خانه یا در نقاهتگاه و یا در بیمارستان خود را قرنطینه کند.

این خبر تکمیل می‌‌شود …

انتهای پیام

 

[ad_2]

Source link