روحانی: مردم همچنان هشدارها را جدی بگیرند/ فضای دیجیتالی به کشور کمک می‌کند- اخبار سیاسی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی عصر شنبه در نشست با فعالان بخش خصوصی اقتصاد کشور گفت: در بسیاری از جاهای دنیا فقط یک مشکل کرونا وجود دارد اما یک مشکل اضافه‌تر مانند تحریم داریم.

روحانی افزود: آنچه در این آزمایش تاریخی که همه دولت‌ها با آن مواجه شده است که چگونه کشور را اداره کنند و چگونه سلامت مردم خود را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا سبک زندگی را عوض کرده است، به اهمیت حضور شرکت‌های دانش بنیان پرداخت و گفت: کاری که شرکت‌های دانش‌بنیان ما انجام دادند، قدم‌های بسیار خوبی بود. الان تقریباً نیاز ما در زمینه و نتیلاتور برطرف و اینکه ما خودمان سی‌تی‌اسکن، مواد شوینده و ماسکN95 را تولید کنیم کار بزرگی است.

رئیس جمهور ادامه‌داد:  بانک‌ها برای کمک به جامعه در شرایط شیوع کرونا، تلاش کردند، 24هزار میلیارد تومان وام یک میلیون تومانی برای مردم در نظر گرفته شد. ممکن است بگویند که یک میلیون پول زیادی نیست، بله زیاد نیست اما باید بدانیم که خیلی‌ها به همین پول نیاز دارند. دولت به اندازه ای که توانایی داشت پرداخت کرد. البته مردم می‌گویند دولت بیشتر پرداخت کند، مگر پول ندارد؟ دولت می‌تواند بیشتر پول بدهد اما باید عواقب آن را هم دید. اگر پول بیشتری در اختیار مردم باشد آن وقت عواقب نقدینگی آن چه می‌شود؟ اگر نقدینگی بی‌پشتوانه باشد عوارض بعدی دارد. 

روحانی با بیان اینکه بخشی از جامعه پزشکی در ابتدای شیوع کرونا با ایثار جان خود و خطر کردن به صحنه مبارزه با کرونا آمدند، اظهار داشت: کار بزرگی در این دو ماه از سوی جامعه پزشکی و همه نهادهای مسئول انجام شده است. از دولت خواسته شد که نیازمندیهای داخلی را تامین کنیم و این کار انجام شد و الان به وزارت صمت این اجازه داده شده که کارخانه‌هایی که تولید مازاد دارند آن را صادر کنند.

وی ادامه داد: خیلی مهم است که در طول دو ماه از شرایط نیازمندی به برخی محصولات پزشکی حالا به وضعیتی برسیم که برخی از کالاهای پزشکی را صادر کنیم. البته ما هنوز در برخی موارد نیازمند تأمین مایحتاج پزشکی هستیم اما می‌توانیم قدم به قدم جلو رویم و مشکلات خود را حل کنیم.

ادامه دارد …

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link