رئیس کمیته امداد: ایجاد 200 هزار شغل را هدف‌گذاری کرده‌ایم / امضای تفاهم‌نامه‌ برای توانمندسازی محرومان- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سید مرتضی بختیاری پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در رشت با بیان اینکه سال گذشته بیش از 5 هزار اشتغال در گیلان توسط کمیته امداد ایجاد شد اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) با اختصاص تسهیلات 176 میلیارد تومانی این شغل‌ها را ایجاد کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به افتتاح واحدهای مسکونی برای محرومان در استان گیلان اشاره کرد و عنوان داشت: هزار و 283 واحد مسکونی برای محرومان سال گذشته در گیلان افتتاح شد که برای این منظور کمیته امداد استان و دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر مشارکت کردند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در همه استان‌ها تفاهم‌نامه‌هایی توسط کمیته امداد و دیگر دستگاه‌ها جهت ایجاد اشتغال و توانمندسازی محرومان در کشور منعقد شد افزود: در سال 98 بیش از 3 هزار و 500 میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در کشور تسهیلات پرداخت کردیم.

بختیاری با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 175 هزار و 900 اشتغال توسط کمیته امداد در سراسر کشور ایجاد شد تصریح کرد: برای این کار 4 هزار و 710 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که 55 هزار اشتغال خانگی و مربوط به بانوان بوده است.

وی با اشاره به اینکه در سال 99 بیش از 4 هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار کمیته امداد کشور قرار گرفته است که یک اتفاق بی‌نظیر بعد از انقلاب محسوب می‌شود گفت: 600 میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی از سال 98 به 99 انتقال داده شده است و قصد داریم امسال بالای 200 هزار اشتغال در کشور ایجاد کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) توانمندسازی افراد را یکی از ماموریت‌های اصلی این نهاد دانست و ابراز داشت: این رویکرد باعث شد که تعدادی از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد که مستمری سالیانه آنها 2 هزار و 100 میلیارد تومان می‌شد به‌دلیل خودکفایی و شاغل شدن از زیر پوشش این نهاد خارج شوند.

بختیاری با اشاره به اینکه خوش حساب‌ترین مشتریان بانک‌ها مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند بیان کرد: حمایت از قشر محروم از اصول‌های حاکمیت در کشورمان بوده و احداث مسکن و ایجاد اشتعال برای محرومان از جمله محورهای اصلی توانمندسازی است.

به گزارش تسنیم، قرار است در جلسه امروز تفاهم‌نامه احداث هزار واحد مسکونی دیگر برای مددجویان کمیته امداد گیلان در سال 99 و حمایت از محرومان فاقد مسکن توسط سازمان برنامه و بودجه و کمیته امداد کشور امضا شود.

همچنین تفاهم‌نامه جهش تولید در استان گیلان که هدف آن اجرا و تکمیل 92 پروژه جهت ارتقای سطح تولید در استان است به امضا رسید.

انتهای پیام/612/ش

[ad_2]

Source link