رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان: مقاومت ابهت اسرائیل را درهم شکست- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم  به نقل از شبکه خبری المنار، سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان که به‌ مناسبت ایام محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) سخن می‌گفت، اظهار داشت: مقاومت ما از امام حسین (ع) آموخت و همه برکات و مواضع مقاومت  برگرفته از آموزه‌های امام حسین(ع) است .

وی افزود: مقاومت بر حق و اراده و پایداری و تداوم و تقدیم شهدا در این مسیر بنا نهاده شده و توان و قدرت بیان و دفاع از حق را داراست.

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تصریح کرد مقاومت بردباری پیشه کرد و ثابت قدم  ماند و  به راه خود ادامه داد تا به دستاوردهایی بزرگی که محقق کرده دست یافت.  

 وی تصریح کرد مقاومت جانشفانی‌های زیادی کرد که اگر نبود این جانفشانی‌‌ها پیروزی محقق نمی‌شد.  

صفی الدین با تاکید بر اینکه این مسیر راهی پر خطر و همراه با جانفشانی است گفت: مقاومت توانست اسرائیل را شکست دهد و ابهتش را فرو بریزد و طرح های آمریکا در منطقه را به شکست بکشاند.

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تاکید کرد که مقاومت از  لبنان در قبال تجاوزات رژیم صهیونیستی و تکفیری‌ها  و از فتنه انگیزی آمریکا حمایت کرد.

وی با تاکید بر اینکه لبنان به منطق قوی و موضعی محکم و کسانی نیاز دارد که از آن حمایت کند نه به کسی که برای رسیدن به دستاوردهای سیاسی فتنه انگیزی می‌کند خطاب به برخی افراد که از هر تلاشی برای رسیدن به قدرت دریغ نمی‌کنند، گفت: ما با شما  به خاطر رسیدن به قدرت ناچیز رقابت نمی‌کنیم ما به راه خودمان شما هم به راه خودتان.

وی در پایان سخنانش هدف هر فرد مبارز در مقاومت لبنان را رسیدن به مقام شهدا و لقاء الله دانست و تصریح کرد:  این آن چیزی است که ما از امام حسین(ع) آموختیم .

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link