رئیس سازمان غذا و دارو: ایران در 45 روز ‌به تولیدکننده اقلام بهداشتی مقابله با کرونا تبدیل شد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمدرضا شانه‌ساز پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح اولین شهرک مواد موثره دارویی در خاورمیانه و تولید استامینوفن در استان مرکزی اظهار داشت: همیشه در برنامه خاص قدردانی از یک تولیدکننده حاضر می‌شویم، حس ما این است که این کار مجدانه تولیدکنندگان خستگی‌ها را برطرف می‌کنند.

وی افزود: وزیر بهداشت بسیار علاقمند به حضور در این مراسم بود که به سبب مشکلات و مشغله‌ای که به خاطر مقابله با بیماری کرونا به وجود آمده و بحث سفر کمتر مسئولان نتوانستند حضور یافته و به نمایندگی از وزیر بهداشت اینجا هستم.

شانه‌ساز عنوان کرد: امروز یک ویژگی خاص دارد و آن این است که در زمینه تحقق یک شعار اقتصادمقاومتی گام‌هایی عملی را مشاهده می‌کنیم چراکه ایران اسلامی دارای ذخایر بالایی است که یکی از این ذخایر مشتقات نفتی است و یکی از شعارهای اقتصادمقاومتی فاصله گرفتن از خام فروشی است و این پروژه نشانگر این فاصله از خام فروشی است.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: ظرف 45 روز از کشوری که به اقلام بهداشتی در مقابله با کرونا از موادضدعفونی‌کننده تا البسه با همکاری بین مسئولان و وزارت بهداشت و وزارت صمت به کشوری تولید کننده تبدیل شدیم.

وی اضافه کرد: وزیر بهداشت جزو معدود مسئولانی هستند که جدا از کارعملی که داشته، هلدینگ دارویی و کارخانه دارویی را اداره کرده و ارزش این کار و افتتاح این محصول را به خوبی درک می‌کند.

انتهای پیام/711/ش

[ad_2]

Source link