رئیس دیوان عالی کشور: مدیرانی که دلسوز مردم و انقلاب نیستند باید از صحنه مدیریت حذف شوند- اخبار همدان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حجت‌الاسلام سید احمد مرتضوی ظهر امروز در آیین رونمایی از اسامی ساختمان‌ها و سالن‌های دادگستری همدان مزین به نام شهدا، با تاکید بر اینکه “صیانت از انقلاب و اسلام دِین سنگینی است که شهدا برای ما گذاشته‌اند” اظهار داشت: این وظیفه سنگین بر دوش همه ما در هر جایگاه و مقامی که هستیم، وجود دارد.

وی با بیان اینکه همان معیاری که در قیامت وجود دارد امروز در دستان ما قرار دارد، عنوان کرد: معیار حق، مسئله‌ای است که اگر توانستیم آن را احیا کنیم به موفقیت خواهیم رسید و در غیر اینصورت با شکست روبرو خواهیم شد.

مرتضوی با اشاره به اینکه تحقق حق، همان راه شهدا است، گفت: نظام جمهوری اسلامی امانتی در دستان ما است که برای پاسداری از آن باید راه و مسیر امام و شهدا را ادامه دهیم.

وی افزود: متاسفانه عده‌ای تنها شعار آرمان‌های شهدا را بیان می‌کنند و حرف از امام(ره) می‌زنند، در حالی که آنچه مهم است ادامه دادن راه و سیره آنها است.

رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه “برای اتصال نظام جمهوری اسلامی به ظهور حضرت حجت(عج) تنها راه استمرار راه شهدا و امام است” عنوان کرد: نمی‌توان دم از حق زد و ظلم کرد و صحبت از عدالت اجتماعی مطرح شود اما به مردم پاسخگو نباشیم، چرا که مملکت با شعار اصلاح نخواهد شد.

وی ضد انقلاب واقعی را افرادی عنوان کرد که با رفتار خود، مردم را به نظام بدبین می‌کنند و گفت: این افراد از ریشه ضربه به انقلاب می‌زنند اما در مقابل بسیارند کسانی که مصداق عمل انقلابی هستند و در عمل مردم را شاد می‌کنند و برای مردم فعالیت می‌کنند.

مرتضوی با تاکید بر اینکه شهدا راه را به ما نشان داده‌اند، مطرح کرد: مردم ما مردمی درد کشیده هستند که با فشارهای زیادی همچون فشار اقتصادی مواجه‌اند و لذا باید در برخورد با مردم با لطف و محبت و رحمت رفتار شود.

وی تصریح کرد: مسئولان باید دل مردم را به دست بیاورند، اما متاسفانه شاهد پاس‌کاری مردم از سمت بعضی از مسئولان هستیم که باید گفت با این اقدامات انقلاب حفظ نخواهد شد.

رئیس دیوان عالی کشور با گلایه از عدم پاسخگویی برخی از مدیران گفت: مدیرانی که دلشان برای مردم و انقلاب نمی‌سوزد لیاقت مدیریت ندارند و باید از صحنه مدیریت حذف شوند.

وی راه حل رفع مشکلات را حرکت انقلابی عنوان کرد و گفت: همه نهادها باید به وظایف شرعی و قانونی خود برای تحقق عدالت پایبند باشند و حداکثر توان خود را در این راه قرار دهند.

انتهای پیام/741/س

[ad_2]

Source link