رئیس‌جمهور چین خطاب به محمود عباس: فلسطین مسئله اصلی منطقه است- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین در این تماس تلفنی که دوشنبه شب صورت گرفت افزود: موضع چین در مورد مساله فلسطین دائمی و روشن است ما قاطعانه از مطالبات عادلانه فلسطین و همه تلاش هایی که برای حل مساله فلسطین مفید است حمایت می کنیم.

او با یاداوری اینکه جامعه بین المللی باید موضع عینی و منصفانه ای در پیش گرفته و تلاش های خود را برای پیشبرد صلح متمرکز کند اظهار کرد: چین مایل است همچنان به منظور تحقق زود هنگام حل و فصل جامع، عادلانه و پایدار مساله فلسطین سهم بیشتری اداء کند.

شی در بخش دیگری از سخنانش به نمایندگی از دولت و مردم چین، همدردی صمیمانه و حمایت قاطعانه خود را از دولت و مردم فلسطین در مبارزه با همه گیری کرونا ابراز کرد و گفت: چین و فلسطین در مسائل مربوط به منافع و نگرانی های اساسی یکدیگر، قاطعانه از هم حمایت می کنند.

رئیس جمهوری چین اظهار کرد: پس از شیوع بیماری همه گیر کرونا، چین محموله های کمکی ضد همه گیری بسیاری به فلسطین ارائه داد، هیات های کارشناس پزشکی ضد همه گیری به فلسطین اعزام کرد و چندین نشست ویدیویی نیز با حضور کارشناسان بهداشت چین و فلسطین برگزار و به پناهندگان فلسطینی کمک های لازم برای مبارزه با همه گیری ارائه داد.

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز گفت که از دستاوردهای مهم چین در مقابله با شیوع COVID-19 قدردانی می کند و صمیمانه از چین به خاطر ارائه پشتیبانی و کمک به موقع و ارزشمند به مردم فلسطین در نبرد با همه گیری ویروس کرونا تشکر می کند.

به گزارش ایرنا، وی همچنین ضمن قدردانی از تلاش های چین برای حمایت از عدالت در مورد مساله فلسطین و پاسداری از حقوق و منافع مشروع فلسطین اظهار داشت بارها و بارها ثابت شده است که چین مطمئن ترین دوست مردم فلسطین است.

عباس با بیان اینکه انتظار دارد چین نقش مهمتری در ارتقا یک توافق عادلانه داشته باشد گفت: فلسطین همچنان به تحکیم روابط خود با چین ادامه خواهد داد و از موضع مشروع چین در قبال منافع اصلی این کشور در هنگ کنگ، سین کیانگ و سایر موارد پشتیبانی خواهد کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link