رئیسی در گفت‌وگوی تلفنی با هنیه: غزه بزرگترین زندان جهان است/ضرورت آزادی 6هزار اسیر فلسطینی- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

[ad_1]

‎به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، آیت‎الله سید ابراهیم رئیسی رئیس ستاد حقوق بشر در تماسی تلفنی با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس که به‌مناسبت روز جهانی مستضعفین صورت گرفت، نیمه شعبان را روز امید برای مسلمین و همه بشریت خواند و ابراز امیدواری کرد به‌برکت این روز بزرگ و ایام ماه شعبان که به پیامبر اعظم(ص) تعلق دارد، به‌زودی آزادی فلسطین به‌دست توانای مجاهدان راه خدا رقم بخورد.

رئیس قوه قضاییه با بیان این‎که آزادی قدس شریف از اشغال رژیم صهیونیستی مهم‌ترین آرزوی مردم ایران و مسلمانان جهان است، افزود: این‎که امروز غزه در محاصره اشغالگران فلسطین قرار دارد، برای هیچ مسلمان و بلکه هیچ آزاده‎ای قابل قبول نیست.

رئیسی ادامه داد: صهیونیست‎ها در غزه بزرگ‎ترین زندان جهان را درست کرده‎اند که مردم مظلوم و مسلمان غزه در آن در شرایط سختی زندگی‎ می‎کنند و آنچه بیش از همیشه ما را نگران می‎کند، تهدید جان آنها به‎خاطر شیوع ویروس منحوس کروناست.

رئیس ستاد حقوق بشر با ابراز نگرانی از کمبود دارو و اقلام بهداشتی و خدمات پزشکی برای مردم غزه و محدودیت‎های ایجادشده از سوی رژیم صهیونیستی در این زمینه، تأکید کرد: بدون تردید اقدام رژیم صهونیستی جنایت علیه بشریت است که مردم بی‎دفاع مسلمان را محاصره و از حقوق اولیه خود محروم کرده است.

رئیسی همچنین نسبت به وضعیت جانی اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد و گفت: امروز حدود 5 هزار و 800 نفر از مردان و زنان آزاده فلسطینی در اسارت صهیونیست‎ها هستند و ما نگران جان آنها هستیم؛ به‌ویژه این‎که بیش از 200 زن و کودک در این شرایط نگران‌کننده، در بند هستند.

رئیس قوه قضاییه با بیان این‎که آزادگان جهان باید علیه ظلم به مردم فلسطین فریاد اعتراض سردهند، اظهار داشت: سکوت سازمان ملل و سازمان‎های مدعی حقوق بشر در برابر ظلمی که امروز بر مردم غزه می‎رود، تعجب‎برانگیز و نشانگر آن است که آنها منافع سیاسی خود را بر حقوق بشر ترجیح می‎دهند.

رئیسی همچنین از سکوت کشورهای منطقه در قبال جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه انتقاد و اضافه کرد: امروز آزادی اسرای فلسطینی که مظلومانه در بند رژیم صهیونیستی هستند و جان آنها به‌‎دلیل خطر ابتلا به کرونا تهدید می‎شود، از هر چیزی ضروری‎تر است.

رئیس ستاد حقوق بشر تصریح کرد: سکوت سازمان‎ها و مجامع بین‌المللی و کشورهای عربی منطقه، رژیم صهیونیستی را به ادامه جنایاتش علیه مردم مظلوم فلسطین و غزه تشویق می‎کند.

رئیسی در بخش دیگری از تماس خود با هنیه، او را مجاهدی نستوه معرفی کرد که در برابر آمریکا و اسرائیل سنگری ساخته و خواب را از چشم صهیونیست‎ها ربوده است و در ادامه خاطرنشان کرد: امروز بحمدالله ابتکار عمل و دست برتر با مجاهدان و نیروهای مقاومت است که جهاد و ایستادگی را مشی خود قرار داد‎ه‎اند.

رئیس قوه قضاییه با بیان این‎که امروز جریان مقاومت به‎خاطر مجاهدت و ایستادگی در برابر مستکبران بیش از پیش نزد همه ملت‎ها عزیز و سربلند است، اظهار داشت: ترامپ با ترور سردار سرافزار شهید حاج قاسم سلیمانی مرتکب اشتباه بزرگی کنار دیگر اشتباهاتش شد و تصور می‌کرد با شهادت او مقاومت و ضدیت با استکبار و آمریکا در منطقه دچار سستی می‌شود.

رئیسی افزود: امروز شهید سلیمانی زنده است و سلیمانی‎ها در گوشه‎گوشه جهان اسلام نقش‎آفرینی می‎کنند و هر ایرانی، هر فلسطینی، هر لبنانی و هر عراقی به‌تنهایی رسالت بزرگ شهید سلیمانی در مبارزه با استکبار جهانی را بر دوش خود احساس می‎کند.
رئیس قوه قضاییه با تقدیر از مواضع انقلابی حماس و به‌ویژه اسماعیل هنیه، تأکید کرد: مواضع انقلابی شما و همه مجاهدان راه خدا مورد تأیید ملت بزرگ ایران و همه مسلمانان جهان است و ما همواره دعاگویتان هستیم، همچنان که امام خامنه‎ای پیوسته تأکید داشته و دارند که مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف، مسئله اول جهان اسلام است.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link