دولت صنعاء: “کنفرانس کمک به یمن” برای زیباسازی چهره متجاوزان است- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یک منبع مسئول در وزارت خارجه یمن گفت که برگزاری کنفرانس موسوم به کمک به یمن، تلاش برای زیباسازی چهره ائتلاف متجاوز سعودی است.

وی افزود: کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی که دستشان به خون مردم یمن آلوده است هر کاری انجام بدهند نمی توانند حقیقت جنایات جنگی خود را که در تاریخ بی سابقه است مخفی کنند.

این منبع گفت که کنفرانس کمک به یمن در سایه ادامه تجاوز و محاصره تحمیلی علیه یمن و ادامه سیاست گرسنه نگه داشتن و جنگ اقتصادی علیه مردم یمن برگزار شده است و این در حالی است که 20 کشتی حامل سوخت و دارو و غذا که مردم یمن به آن نیاز دارند از سوی ائتلاف متجاوز سعودی توقیف شده است.

وی تاکید کرد: کمک واقعی که مردم یمن به آن نیاز دارند تلاش جدی و واقعی برای حل ریشه ای بحران انسانی در یمن و پایان دادن به تجاوز و محاصره تحمیلی علیه یمن است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link