دولت سرمایه‌های سرگردان را به سمت تولید هدایت کند / بخش‌خصوصی به حمایت بیشتری نیاز دارد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه برای تحقق شعار جهش تولید و ورود بخش‌خصوصی به بخش تولید به فضای امن سرمایه‌گذاری نیازمندیم؛ نقش‌آفرینی تمام دستگاه‌ها در این حوزه را خواستار شد و اظهار داشت: هدایت سرمایه‌های سرگردان به سمت تولید از جمله اموری است که باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس تنظیم قوانین و مقررات از یک سو و نقش نهادهایی نظیر قوه قضائیه، مجلس، بخش‌های امنیتی کشور و شورای امنیت ملی برای ایجاد شرایط امن سرمایه‌گذاری را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: اگر بتوانیم سرمایه‌های سرگردان را به سمت تولید هدایت کنیم گام بسیار بزرگی در راستای تحقق شعار جهش تولید برداشته‌ایم.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه برای ایجاد تغییر و تحول لازم در حوزه تولید و صنعت کشور باید منابع لازم پیش‌بینی و به حوزه‌های مختلف تخصیص داده شود تصریح کرد: به عقیده بنده این منابع در اندازه بسیار گسترده هم‌اکنون در داخل کشور خودمان وجود دارد اما برای سوق دادن و هدایت آن به سمت تولید و صنعت باید به دقت برنامه‌ریزی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حجم بسیار بالایی از سپرده‌های بانکی متعلق به مردم را مورد توجه قرار داد و با اشاره به اینکه مردم هنوز از مواهب سرمایه‌گذاری در بخش تولید اطلاع درستی ندارند ابراز داشت: اگر صاحبان سپرده‌ها از مزایای سرمایه‌گذاری در تولید و سود بالای آن باخبر باشند به سمت تولید گرایش پیدا می‌کنند. 

وی توسعه هر چه بیشتر صنعت و کشاورزی کشور به ویژه استان گیلان را یکی از اهداف مهمی که با تحقق تزریق سرمایه‌های سرگردان به سمت تولید تحقق پیدا می‌کند تلقی کرد و اظهار داشت: احیاء اصل 44 قانون اساسی یکی دیگر از اقدامات مهمی است که می‌تواند به ما در جهت عملیاتی شدن شعار جهش تولید کمک کند. 

نماینده مردم رشت در مجلس فعال کردن هر چه بیشتر قانون حمایت از کالای ایرانی را در شرایطی که کشور در جنگ تمام عیار اقتصادی به سر می‌برد جزو ضروریاتی که باید به آن توجه بیشتری شود خواند و گفت: با نگاه به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های داخلی، رونق اقتصادی و جهش تولید امکان‌پذیر است به شرطی که به آن ایمان داشته باشیم.

انتهای پیام/614/ش

[ad_2]

Source link