دستور رئیسی برای رسیدگی سریع به پرونده رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی/ مدیران بانکی خلاف وعده عمل کردند- اخبار حقوقی و قضایی – اخبار اجتماعی تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی مسئولان قضائی گفت: پرچم عدالت‌خواهی و مبارزه با فساد توسط حسین‌بن‌علی علیه‌السلام برافراشته شده است. دستگاه قضائی به طور خاص هم متولی نظارت بر اصلاح بسترهای فسادزاست هم قضاوت عادلانه و هم مقابله با مفسدان. 

وی با بیان اینکه شفاف‌سازی در نظامات اقتصادی و تحقق دولت الکترونیک را از دولت، پیگیری می‌کنیم ادامه داد: توصیه در این زمینه کافی نیست، وظیفه ما اقدام و عمل براساس شاخص‌های قابل اندازه‌گیری است. حکومت امویان و عباسیان، نتیجه حاکمیت جهل بر جامعه اسلامی است. جامعه‌ای که جهل بر آن مسلط شود، قدرت‌های مستکبر بر آن حاکم می‌شوند. اول تحریف حقایق می آید و سپس تحریم می‌کنند.

رئیس قوه قضائیه گفت: فساد در حکومت اسلامی برچسب ناچسبی است. ذات نظام اسلامی پاک است و هاضمه آن، ضدفساد؛ فساد اداری در نظام اسلامی را بر‌نمی‌تابیم. نباید کارگاه‌هایی که توسط بانک‌ها تملک می‌شود، به تعطیلی کشانده شود، گزارشاتی که از استانها داریم حاکی از تعطیلی برخی از این واحدهاست و این خلاف آن‌چیزی است که در جلسه با مدیران عامل بانک‌ها وعده داده شد. از قضات دیوان عالی کشور بابت تصویب رأی وحدت رویه در خصوص ضمانت اجرا نداشتن قراردادهای بانکی با سود بیش از نرخ مصوب بانک مرکزی و شورای عالی پول و اعتبار تشکر می‌کنم. مهمترین اثر این اقدام دیوان، حمایت حقیقی از تولیدکنندگان بود.

رئیسی با بیان اینکه در موضوع پرونده های مرتبط با واگذاری ها درخصوصی سازی، دو جنبه وجود دارد، یکی جرایم افراد و دیگری بررسی نحوه واگذاری که آیا مطابق ضوابط صورت گرفته است؟، در واکنش به مسائل مطرح شده در جلسه درخصوص برخی واگذاریهای مسئله‌دار در خصوصی سازی، دستور داد ضمن تسریع در رسیدگی به پرونده رئیس سازمان خصوصی سازی و مدیران متخلف برخی شرکتها، سازمان بازرسی، موضوع تعیین تکلیف خصوصی سازی های مسئله‌دار و خلاف ضوابط و مقررات مانند شرکتهای هفت تپه و پالایشگاه کرمانشاه را از سازمان خصوصی سازی و وزارتخانه های ذیربط پیگیری کند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link