درگیری مسلحانه تکاوران پلیس با سوداگران مرگ در سراوان؛ کشف بیش از 2 تن مواد افیونی- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری اظهار داشت: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان با یک سری کار پیچیده اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قاچاق محموله سنگین مواد مخدر توسط اعضای یک باند حرفه‌ای قاچاق به شهرستان سراوان دست یافتند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری تیم‌هایی از مأموران انتظامی شهرستان سراوان با رصد تحرکات اعضای این باند سرانجام شب گذشته آنها را در حال جابه‌جایی محموله مواد مخدر با دو دستگاه  وانت در محور «اسفندک» ــ سراوان شناسایی کردند.

وی تصریح کرد: سوداگران مرگ به‌محض مشاهده عوامل انتظامی شروع به تیراندازی کرده با سرعت سرسام‌آوری به‌سمت یکی از جاده‌های فرعی متواری شدند که پس از طی مسافتی جان‌برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر، خودروها را با قانون به‌کارگیری سلاح متوقف کردند. در این عملیات که ساعتی به‌طول انجامید سوداگران مرگ با آتش پرحجم تکاوران پلیس و تنگ شدن عرصه بر خود با رها کردن محموله مواد مخدر به‌سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان با اشاره به دستگیری دو تن از قاچاقچیان، اظهار داشت: در پاکسازی منطقه درگیری و بازرسی خودروها در مجموع 2 تن و 34 کیلو و 458 گرم مواد مخدر شامل؛ 2 تن و 33 کیلو و 438 گرم تریاک، یک کیلو و 20 گرم حشیش و 2 قبضه اسلحه کشف کردند.

وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری اعضای متواری این باند مسلحانه، گفت: نیروی انتظامی در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق حضور فعال دارد و در راه مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند و این حضور ایثارگرانه و هوشیارانه عرصه را برای سوداگران مرگ تنگ کرده است.

کشف بیش از 87هزار لیتر سوخت قاچاق در سیستان و بلوچستان

سردار محمد قنبری  گفت: در حال حاضر پلیس امنیت اقتصادی استان سیستان و بلوچستان طرح شناسایی باندهای سازمان‌یافته قاچاق سوخت و جمع‌آوری باک‌های اضافی را در دستور کار دارد و گشت‌های ویژه‌ای را در این خصوص به‌ویژه در شهرهای ورودی استان فعال کرده است. در این راستا طی هفته گذشته چهار دستگاه تریلی حمل سوخت توقیف و دو باک اضافه  خودروهای سنگین حذف شد. طی هفته گذشته 87 هزار و 590 لیتر سوخت قاچاق شامل 86 هزار و  120 لیتر گازوئیل، هزار و 470 لیتر بنزین بوده است.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با ابراز اینکه سوخت‌های کشف‌شده در شهرهای کنارک و سیب و سوران بوده، خاطرنشان کرد: در این خصوص 6 دستگاه خودرو توقیف شد و 9 متهم دستگیر و با تشکیل پرونده به مقامات قضائی معرفی شدند.

انتهای پیام/392/+

[ad_2]

Source link