درخواست از سازمان بهداشت جهانی برای مداخله در رفع تحریم‌های ظالمانه علیه کشورها- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم، دکتر سعید نمکی در نشست ویدئوکنفرانسی با وزرای عضو سازمان جهانی بهداشت، گفت: اولین باری است که پس از چند دهه به دلیل شیوع بیماری کرونا سازمان جهانی بهداشت به‌جای نشست اعضای این سازمان در ژنو، این نشست را به‌شکل ویدئوکنفرانس برگزار کرد؛ ما در این نشست مشارکت داشتیم و مواردی را بیان کردیم؛ در بیانیه ایران، حمایت خود را از سازمان جهانی بهداشت به‌عنوان سازمانی که می‌تواند در شرایط کنونی حلقه وصل بین کشورها برای مبارزه با کرونا باشد، اعلام کردیم. تضعیفی که برای اولین بار توسط آمریکایی‌ها در سازمان بهداشت جهانی اتفاق افتاد را محکوم کردیم.

وی با اشاره به مدیریت بیماری در کشور در شرایط سخت تحریمی، گفت: توانستیم کاهش مرگ‌ومیر، مدیریت، کنترل و مهار بیماری را به‌عنوان یک دستاورد بزرگ در عرصه بین‌المللی بیان کنیم. مدیریت بیماری شامل دو فاز بود، فاز اول با آمادگی کامل کشور در دفاع از هجمه اولیه بیماری توسط بیمارستان‌ها، همیاری مردم و مشارکت‌های صورت گرفته حاصل شد و فاز دوم، با استفاده از زیرساخت‌های سیستم مراقبت‌های بهداشتی اولیه و غربالگری بود که به‌عنوان یک مدل موفق جهانی توانستیم در مرحله اول غربالگری، 78 میلیون و در مرحله دوم، 22 میلیون را غربالگری کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: عدالت در خدمت رسانی را به اطلاع جهانیان رساندیم، ما کشوری بودیم که پیر و جوان و غنی و فقیر و حتی کسانی که از کشورهای دیگر به کشور ما مهاجرت کرده بودند را به شکل رایگان درمان کردیم. از سازمان جهانی بهداشت درخواست کردیم که در تحریم‌های ظالمانه علیه ما و بقیه ملت‌هایی که در این شرایط ممکن است دچار مشکل در تهیه دارو و واکسن شوند مداخله کند.

وی خاطرنشان کرد: امسال به‌عنوان سال حمایت از ماماها و پرستارها و تمام پرسنل بهداشتی و درمانی است و باید از آن‌ها حفاظت و حمایت‌های روحی و معنوی کنیم. گزارشی که به سازمان بهداشت جهانی دادیم سرشار از موفقیت بود که این موفقیت را به تمام کسانی که در این امر مشارکت کردند تبریک عرض می‌کنم.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link