خوزستان| ماجرای فروش زمین‌های “منطقه کاردانش” بهبهان با کاربری فضای سبز چیست؟- اخبار خوزستان – اخبار استانها تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بهبهان، چندی پیش خبری مبنی بر فروش زمین‌های پشت کاردانش شهر بهبهان با کاربری فضای سبز در فضای مجازی دست به دست می‌شد. این مسئله صدای اعتراض مردم اهالی این منطقه که فاقد هرگونه امکانات رفاهی هستند را بلند کرده و در نهایت مسئولان شهری مجبور به پاسخ شدند.

نعمت‌الله دانایی رئیس شورای شهر بهبهان درباره چگونگی فروش این زمین‌ها گفت: این زمین‌ها قبلا کاربری فضای سبز داشتند که توسط شهردار قبل 4 پلاک آن به عنوان “معوض” فروخته شده بود. شوراهای قبل هم نسبت به این مسئله سکوت کرده‌ بودند. اکنون نیز 2 خانوار که نسبت به این مسئله معترض هستند؛ خودشان از این زمین‌ها خریداری و در آن خانه ساخته‌اند.

وی افزود: در طرح جامع شهری که هر چند سالی ابلاغ می‌شود و ما فقط مجری آن هستیم، زمین پشت کاردانش از فضای سبز به مسکونی تغییر کاربری داده شده است.

دانایی درباره اعتراض شورا به این مسئله اظهار داشت: این مسئله به هفته قبل و پیش از استعفای شهردار پیشین برمی‌گردد. شهرداری در تاریخ 98.10.29 طی نامه‌ای خواستار فروش این زمین‌ با قیمت کارشناسی شده بین 950 تا 1 میلیارد تومان بود که ما پس از تحقیق متوجه شدیم این قیمت خیلی پایین است و جلوی آن گرفته شد.

رئیس شورای شهر بهبهان در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر قانونی‌بودن فروش این زمین‌ها بیان کرد: شورای شهر در نامه‌ای موافقت خود را به شرط قیمت 1.800 میلیارد تومان اعلام کرده و از لحاظ قانونی هیچ منعی وجود نداشت اما اعتراف می‌کنم به لحاظ اخلاقی فروش آن اشتباه بود.

وی در تشریح علت فروش این زمین‌ها عنوان کرد: در توافق اولیه 2000 متر بوده اما در زمان ما 902 متر شده بود که متاسفانه 100 متر آن به فروش رفته بود و چون این زمین‌ها مشاعی بودند و میزان باقی‌مانده پراکنده‌شده راهی جز این کار نداشتیم.

انتهای پیام/332/س

[ad_2]

Source link