خرید اکانت Embase : دسترسی به Embase

نتایج تحقیق نشان داد از میان 20 عنوان مجله علمی- پژوهشی فقط 5 عنوان با 687 مقاله به پایگاه های اطلاعاتی مورد بررسی راه یافته اند. میتوان گفت که گوگل اسکالر بخش ویژهٔ کاوش در مطالب علمی و پژوهشی است. IM فهرستی جامع از مقالات مجلات علمی مربوط به علوم پزشکی است که بین سال های 1879 و 2004 بصورت سرچ در embase چاپی منتشر شد. نتيجهگيري: علیرغم شواهدی که در مرور حاضر مبتنی بر وجود ارتباط بین سواد سلامت و پیامدهای عنوان شده در پژوهش حاصل شد، هنوز نمی توان بر اساس این یافته ها جواب قاطعی برای وجود ارتباط بین سواد سلامت با رفتارهای خودمراقبتی، حمایت اجتماعی درک شده و کیفیت زندگی در بیماران همودیالیزی ارائه داد. پوشش بین المللی Embase در مجلات زیست پزشکی 95 کشور گسترش می یابد و از طریق تعدادی از فروشندگان پایگاه داده نظیر ایران پیپر در دسترس است. This study aimed at comparing indexing methods in Pubmed and Embase.

خرید اکانت Embase Data were analyzed by SPSS using t-test and z test. Nine factors (including phrased descriptors versus single word descriptors، number of words in phrased descriptor، descriptor on adjectives and substantives format versus prepositions and conjunctives format، transforming versus non-transforming descriptors، using different quotation sign in descriptor structure، using abbreviations and commencer as descriptor، using definitions in descriptors، descriptors with explanations، and providing comments) selected from standard and analyzed in thesauri. Embase indexing method is assignmentive and derivative indexing and does it specific and more exhaustive. Embase uses average number 31-40 indexing terms for each article. Conclusions: Emtree structure is more suitable for modeling. Consequently، designers of national medical information database in Iran may construct a model for updating indexing methods and thesaurus. Pubmed indexing method is derivative and exhaustive indexing. لذا این مطالعه با هدف مقایسه شیوه های نمایهسازی Pubmed و Embase انجام گردید. آموزش پایگاه داده ایمبیس (Embase) قسمت 1 از 9، دکتر بهزاد عابدی آموزش کامل پایگاه داده ایمبیس (Embase) در 9 قسمت براتون اماده کردیم که می تونید همش در این کانال ببینید.

دسترسی رایگان به پایگاه Embase آموزش پایگاه داده ایمبیس (Embase) قسمت 3 از 9، دکتر بهزاد قسمت های قبلی و بعدی هم مشاهده کنید. پایگاه اطلاعاتی Embase ، یکی از بزرگترین پایگاههای اطلاعاتی الکترونیکی در زمینه زیست پزشکی و دارویی است که توسط الزویر تولید شده است. Embase، بیست میلیون رکورد را از بیش از ۷۰۰۰ نشریه معتبر و فعال زیست پزشکی، از ۷۰ کشور در سراسر دنیا پوشش میدهد، علاوهبر این با پوشش بیش از ۱۸۰۰ عنوان مقاله زیست پزشکی، که به وسیله Medline ارائه نمی شود. در زمان خواندن یک مقاله، نمایه گران اطمینان حاصل میکنند که هر مفهوم مرتبطی در مقاله با یک واژهی نمایه مشخص شده است. همچنین ازطریق E-mail Alerts هم زمان به ۱۰ آدرس نیز می توان ارسال نمود . علاوه بر مدلاین پایگاههای داده دیگری هم از طریق این موتور جستجو قابل دسترس هستند. مجلات هم به صورت الفبایی عنوان مجله و هم به صورت موضوعی تقسیم بندی شده اند . نه فاکتور از دو اصطلاحنامه ( شامل توصیفگر عبارتی در برابر توصیفگر تک کلمه، تعداد واژه ها در توصیفگر عبارتی، توصیفگر در قالب صفت و موصوف در برابر توصیفگر با ترکیب حرف اضافه و یا حرف ربط، توصیفگر غیر مقلوب در برابر توصیفگر مقلوب، استفاده از انواع علامت های نشانه گذاری در ساختار توصیفگر، استفاده از اختصار و آغازه به عنوان توصیفگر، حروف تعریف در توصیفگر، توصیفگر با توضیحگر، ارائه یاداشت دامنه) با استاندارد مقایسه گردید.

دسترسی رایگان به Embase
نه فاکتور از دو اصطلاحنامه ( شامل توصیفگر عبارتى در برابر توصیفگر تک کلمه، تعداد واژه ها در توصیفگر عبارتى، توصیفگر در قالب صفت و موصوف در برابر توصیفگر با ترکیب حرف اضافه و یا حرف ربط، توصیفگر غیر مقلوب در برابر توصیفگر مقلوب، استفاده از انواع علامت هاى نشانه گذارى در ساختار توصیفگر، استفاده از اختصار و آغازه به عنوان توصیفگر، حروف تعریف در توصیفگر، توصیفگر با توضیحگر، ارائه یاداشت دامنه) با استاندارد مقایسه گردید. لذا این مطالعه با هدف مقایسه شیوه هاى نمایهسازى Pubmed و Embase انجام گردید. شناسایی روش های نمایه سازی و مقایسه اصطلاحنامه های دو پایگاه اطلاعاتی Pubmed و Embase، به جستجوی موفق تر اطلاعات کمک می کند و به دنبال آن می توان الگویی روزآمدتر برای شیوه های نمایه سازی و اصطلاحنامه پایگاه ملی اطلاع رسانی پزشکی بدست آورد. در اصل توسط موسسه اطلاعات علمی (ISI) تولید شده و در حال حاضر توسط Clarivate Analytics (قبلاً تجارت مالکیت فکری و علوم تامسون رویترز بود) نگهداری میشه.این که ISI چیه و جچوری باید در اون سرچ کنیم رو از ویدیوی بالا خوب و با دقت ببینید!