خدمت‌رسانی سپاه به آسیب‌دیدگان بحران کرونا؛ بسته‌های معیشتی بین پیرغلامان حسینی توزیع می‌شود- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

مصطفی منزوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، از تهیه و توزیع 100 بسته معیشتی بین پیرغلامان حسینی با تمهید فرماندهی سپاه قدس گیلان خبر داد و اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا به برخی از اقشار جامعه آسیب‌های جدی وارد کرد بنابراین کمک و حمایت از آنان به روش‌های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان جزئیات بیشتری از برنامه توزیع بسته‌های معیشتی بین پیرغلامان حسینی ارائه داد و عنوان کرد: با توجه به بحث شیوع ویروس کرونا و مشکلاتی که برای عموم خانواده‌ها از حیث اقتصادی و درآمدی پیش آمده است بسته‌هایی برای کمک به این قشر خدوم در نظر گرفته شد.

منزوی ارزش هر کدام از این بسته‌های معیشتی که به همت سپاه قدس گیلان تهیه و آماده توزیع شده است را 500 هزار تومان اعلام کرد و بیان داشت: در مجموع چیزی حدود 50 میلیون تومان برای تهیه بسته‌های معیشتی و کمکی ویژه پیرغلامان حسینی در نظر گرفته شده است که امروز در بین آنان توزیع می‌شود.

وی اهدا خون و تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی در بین خانواده‌های محروم ساکن در مناطق کم‌برخوردار استان گیلان را از جمله اقدامات خودجوش هیئت‌های مذهبی ذکر کرد و ابراز داشت: ضدعفونی کردن شهرها و محلات محروم برای مقابله با ویروس کرونا نیز از دیگر اقدامات هیئت‌های مذهبی محسوب می‌شود.

مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان مشارکت فعال هیئت‌های مذهبی استان جهت تولید البسه ایزوله بیمارستانی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: سپاه قدس گیلان همواره در کنار محرومان و عموم مردم بوده و خدمت‌رسانی به آنان به ویژه پس از شیوع این بیماری را به صورت جدی در دستور کار قرار داده است.

منزوی از برپایی ایستگاه‌های صلواتی هیئت‌های مذهبی در سطح میادین و معابر استان گیلان به ویژه شهر رشت برای ضدعفونی کردن وسائط نقلیه خبر داد و اظهار داشت: تولید و توزیع ماسک، دستکش، موادضدعفونی کننده و اقلامی نظیر این‌ در بین مردم از جمله کارهایی است که با جدیت تمام در حال انجام است.

وی توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده در مناطق محروم گیلان به همت اعضاء هیئت‌های مذهبی سراسر استان را مورد تأکید قرار داد و گفت: این بسته‌های بهداشتی در درب منازل تحویل مردم داده می‌شوند از سوی دیگر با توجه به شرایط بسیار سخت معیشتی و اقتصادی محلات محروم تمرکز ما بیشتر روی این مناطق است.

مسئول سازمان بسیج مداحان گیلان اقدامات هیئت‌های مذهبی به ویژه جوانان عضو این مجموعه‌ها را برگرفته از تکلیف و از روی کسب رضای خداوند متعال دانست و تصریح کرد: انجام کارهای خدماتی بیمارستان‌ها، حمل وسایل و حمل کپسول‌های اکسیژن تنها گوشه‌ای از خدمات جهادی است که توسط هیئت‌های مذهبی در حال انجام است.

وی به اعلام نیاز سازمان انتقال خون گیلان و کمبود شدید برخی از گروه‌های خونی اشاره کرد و بیان داشت: پس از آن‌که این خبر توسط سازمان انتقال خون اطلاع‌رسانی شد اعضا هیئت‌های مذهبی و مداحان استان نه تنها پیشتازانه در آن شرکت کردند بلکه در بین مردم نیز تبلیغات لازم را برای مشارکت انجام دادند.

منزوی همکاری و مشارکت اعضا هیئت‌های مذهبی گیلان برای تدفین و تیمم اموات که باید طبق یک پروتکل و دستورالعمل خاصی انجام شود را نیز مورد تأکید قرار داد و افزود: شاید کمتر کسی در این قبیل امور به خاطر شرایط بحرانی فعلی و گسترش شدید بیماری کرونا همکاری کند اما هیئت‌های مذهبی استان همیشه در صحنه حاضر هستند.

انتهای پیام/614/ح

[ad_2]

Source link