خبر خوش معاون وزیر بهداشت: کاهش قابل توجه‌ ‌مراجعه به مراکز درمانی / طرح فاصله‌گذاری‌ باید با شدت انجام شود‌- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، ایرج حریر‌چی در جلسه ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در استان البرز که عصر امروز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با تشکر از اقدامات صورت گرفته در راستای مبارزه با ویروس کرونا در استان البرز، اظهار داشت: در اکثر استان‌های کشور فعالیت‌های پیشگیرانه با انسجام خوبی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه استان البرز یکی از سه استانی بود که پیش‌بینی شدت  بحران ویروس کرونا در آن شده بود، افزود: با توجه به تراکم بالای جمعیتی در استان البرز، ارتباط آن با استان‌های مختلف و دارا بودن مناطق حاشیه نشین، شیوع بیماری کرونا و تبدیل کردن این استان به یکی از نقاط بحرانی در سطح کشور ، پیش‌بینی شده بود و هیچ‌کس آماری که اکنون در استان البرز در زمینه گسترش ویروس کرونا وجود دارد پیش‌بینی نمی‌کرد.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه آمارهای موجود  نتیجه تلاش، همدلی و رعایت نکات بهداشتی مردم و مسئولین استان البرز است، بیان کرد: امروز کشور ما با ویروس کرونا و تحریم‌های ظالمانه هم زمان می‌جنگد، شاهد این هستیم که در دیگر کشورها چه هزینه‌هایی را برای مقابله با این ویروس تخصیص دادند.

حریرچی با بیان اینکه در چند روز اخیر میزان مراجعه به مراکز درمانی کاهش قابل توجهی داشته است، عنوان کرد: باتوجه به اینکه تنها 4 ماه است که جهان با ویروس کووید 19 آشنا شده است، وجود حتی یک بیمار امکان گسترش این بیماری دارد.

وی با توجه به عملکرد و رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم و مسئولان آینده روشنی در زمینه کاهش این بیماری مورد انتظار است، تصریح کرد:  تا اطلاع ثانوی سه کار اساسی که شامل  رعایت طرح فاصله‌گذاری، افزایش انجام تست‌های کرونا و قرنطینه افراد دارای علامت می‌شود باید باشدت انجام شود.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: افراد مبتلا به ویروس کرونا مانند بمب ساعتی عمل می‌کنند و می‌تواند افراد بسیاری را مبتلا کنند لذا توجه به طرح فاصله‌گذاری و قرنطینه افراد دارای علامت بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام/ش

[ad_2]

Source link