خبر خوش فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء به مردم یزد / آب از سد خرسان به یزد منتقل می‌شود- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سعید محمد دقایقی قبل در برنامه تلویزیونی شبکه یزد با اشاره به اینکه تحریم‌ها با وجود سختی‌های بسیاری که به کشور تحمیل کرد، فرصت‌های متعددی هم به وجود آورد اظهار داشت: امروز با تکیه بر نیروهای جوان و نخبگان کشور در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) پروژه‌ها و اقدامات بسیار زیاد و شاخصی صورت گرفته که شاید پیش از فعالیت قرارگاه توسط متخصصان خارجی انجام می شد.

وی 40 درصد تولید بنزین، 23 درصد تولید گازوئیل، اجرای 4 هزار کیلومتر خط ریلی، 290 کیلومتر خط مترو، 900 کیلومتر آزادراه، بیش از 5600 کیلومتر خطوط انتقال آب، 62 سد با ظرفیت مخزن حدود 45 درصد کل مخازن سدهای کشور، احداث 23 هزار کیلومتر فیبر نوری و افزایش ظرفیت از سه به 19 ترابایت، بیش از 150 میلیون متر مکعب گاز شیرین از پروژه‌های اجرا شده قرارگاه را از جمله پروژه‌های اجرا شده این قرارگاه دانست.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) خاطرنشان کرد: بحث‌های محرومیت‌زدایی هم در جای جای روستاهای نزدیک و همجوار کشور ما انجام شده به گونه‌ای که قرارگاه یکی از مهم‌ترین رسالت‌های خود را در این حوزه تدوین کرده است.

محمد ادامه داد: استان یزد دومین استان معدنی کشور پس از کرمان است و به لحاظ تنوع در مواد معدنی هم استان یزد نخستین استان کشور به حساب می‌آید و این ظرفیت بسیار گسترده است اما جای تاسف دارد که 64 درصد از بیکاران را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

وی با بیان اینکه استان یزد به شدت با معضل آب روبه‌رو‌ست گفت: اگر چاره‌اندیشی درستی در این زمینه نشود این بحران در آینده نزدیک به شدت برای استان یزد چالش‌ساز شود کما اینکه همین الان هم 300 روستا در یزد به صورت سیار آب دریافت می‌کنند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) ادامه داد: به دلیل یک سری مشکلاتی که در تعیین و تخصیص سهم آب استان یزد اتفاق افتاد، تغییراتی در سد بهشت‌آباد رخ داد و امکان انتقال آب از این سد به یزد مقدور نبود و بر اساس آخرین جلسات وزارت نیرو و تخصیص به استان یزد، مقرر شد که این آب از سد خرسان به یزد منتقل شود.

محمد افزود: الان قرار شده که این خط لوله از منطقه خرسان به یزد و کرمان منتقل شود و با وجودی که تا زمان تکمیل سد زمان زیادی برای این طرح وجود دارد، امکان ایجاد زیرساخت‌هایی برای پمپاژ آب به داخل لوله‌ها وجود دارد و می‌توان این طرح را پیش از تکمیل سد خرسان اجرایی کرد.

وی گفت: مهم‌ترین پروژه استان یزد همین خط انتقال است و در صورتی که تامین اعتبار آن محقق شود می‌توان خیلی سریع آن را انجام داد و در این زمینه هم خوشبختانه تمهیداتی صورت گرفته و فکر می‌کنم که در مدت کوتاه دو ساله امکان اجرای آن وجود دارد.

انتهای پیام/781/ش

[ad_2]

Source link