حسان دیاب: آشوب‌های لبنان سازمان یافته است و اهداف سیاسی را دنبال می‌کند- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های لبنان، حسان دیاب روز پنج شنبه پس از تصویب برنامه مالی- اقتصادی دولت در نشست شورای وزیران این کشور از همه مردم این کشور خواست که روز تصویب برنامه اقتصادی و مالی دولت را «نقطه عطفی» در آینده این کشور در نظر داشته باشند.

وی بازگرداندن اموال غارت شده را بخش اصلی اقدامات دولت عنوان کرد و افزود:  این برنامه بر این اصل استوار است که  تمرکز اصلی بانک مرکزی به مأموریت اصلی خود یعنی حفظ ثبات مالی لبنان بازگردد. این طرح بازسازی ساختار دو بخش بانکی و مالی را دنبال می‌کند و بر اساس و پایه‌ای استوار است که به ما اجازه دستیابی به حمایت مالی بین‌المللی را می‌دهد.

نخست وزیر لبنان با اشاره به مبارزه دولت با فساد در این کشور گفت: هنگامی که مردم لبنان علیه فساد قیام کردند، آشکار شد فساد در همه بخش‌های دولت رسوخ کرده است.

دیاب ادامه داد: با وجود شیوع کرونا، دولت فعالیت کارگروه‌های خود را برای تصویب پیش نویش قوانینی که در بیانیه وزارتی به آن تاکید کرده، متوقف نکرد.

 وی هدف برنامه اقتصادی تصویب شده را پشتیبانی از اموال سپرده گذران و تقویت بانک‌ها و بازسازی ساختار آن‌ها برای عمل کردن به وظایفشان دانست و تصریح کرد: ما امروز در مقابل یک دو راهی مهم و تاریخی قرار گرفته‌ایم و وطنی که به آن تعلق داریم به همه ما نیاز دارد.

نخست وزیر لبنان در بخش دیگری از سخنانش به ناآرامی‌های اخیر در لبنان هم اشاره کرد و گفت: هیچ عاقلی نمی‌تواند تخریب و نابودی اموال عمومی را بپذیرد و قبول کند که این آشوب‌ها  اقدامی خودجوش است و هیچ اهداف سیاسی را دنبال نمی‌کند.

حسان دیاب  تصریح کرد بیان دموکراتیک یک چیزی است و حمله به نیروهای امنیتی، ارتش و اموال عمومی چیزی دیگر.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع کرونا و مبارزه دولت با این بیماری هم اشاره کرد و گفت: اگر کاملا به توصیه‌ها و رهنمود‌ها برای مقابله با کرونا پایبند باشیم، موج دوم کرونا ضعیف‌تر از موج اول آن خواهد بود.

نخست وزیر لبنان خواستار رعایت مردم به توصیه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی شد و افزود: اقدامات غیرمسئولانه و بی‌تفاوتی برخی‌ها در قبال طرح مقابله با بیماری کووید-19 تأثیرات منفی برای کل جامعه به همراه دارد.

وی با اعلام اینکه «ما  در مراحل پایانی گسترش این ویروس نیستیم» خواستار هوشیاری مردم شد تا دستاوردهای که دولت در این راه به دست آورده  هدر نرود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link