حزب‌الله عراق: آمریکایی‌ها فکر کردند که مقاومت پس از شهادت رهبران آن از بین خواهد رفت- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «جعفر الحسینی» سخنگوی نظامی گردان‌های حزب الله عراق اعلام کرد که تفنگ مقاومت از سال 2003 تا سال 2011 به سمت نیروهای آمریکایی در عراق بوده است و به این دلیل که وحدت کشور حفظ شود.

وی گفت که عراق برای آمریکا یا اسرائیل یا کشورهای حاشیه خلیج فارس نیست، بلکه یک کشور عربی و اسلامی است. آمریکایی‌ها تصور کردند که مقاومت با شهادت رهبران آن، از بین خواهد رفت.

جعفر الحسینی همچنین با تاکید بر لزوم اخراج نیروهای آمریکایی از عراق گفت: با این شرط با آمدن «مصطفی الکاظمی» موافقت کردیم که وی به وعده خود برای اخراج نیروهای آمریکایی عمل کند.

وی با انتقاد از عملکرد نخست‌وزیر عراق در قبال سازمان حشد الشعبی گفت که الکاظمی در حین بازدید از مراکز الحشد وعده‌های زیبایی داده بود، اما دو هفته بعد حقوق نیروهای حشد شعبی را قطع کرد.

سخنگوی گردان‌های حزب الله عراق که با شبکه خبری «المیادین» گفت‌وگو می‌کرد، افزود: اقدام نخست وزیر عراق علیه حشد شعبی، مقاصد پنهان آن برای مقابله با گروه‎های وابسته به الحشد را نشان می‌دهد.

الحسینی با بیان اینکه نخست وزیر عراق به درخواست آمریکایی‌ها برای حمله به حشد الشعبی پاسخ داده است، افزود: گزینه الکاظمی برای مقابله با الحشد، واکنش مردم عراق را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی گردان‌های حزب الله عراق افزود: این در حالی است که حشد شعبی با مقابله در برابر داعش نه تنها از دولت عراق بلکه از همه منافع این کشور حمایت می‎کند.الکاظمی باید بداند که سلاح مقاومت برای حفاظت از دولت عراق است، نه اینکه تحویل آمریکا داده شود.

جعفر الحسینی با تاکید بر اینکه جنگنده‌های آمریکایی و اسرائیلی بدون اجازه دولت عراق هر روز بر فراز این کشور به پرواز در می‌آیند، تصریح کرد: آمریکا بر آسمان عراق سیطره دارد، همانطوری که تلاش می‌کند روی زمین و تصمیمات سیاسی دولت سیطره داشته باشد.

وی اضافه کرد: توقف نقض حریم هوایی عراق از سوی آمریکا تنها با سلاح مقاومت امکانپذیر است و در صورت ناتونی دولت‌ها، ملت‌ها حق دارند از خود در برابر اشغالگری دفاع کنند.

سخنگوی گردان‌های حزب الله در پایان این گفت‌گو تاکید کرد که مقاومت در کنار دولت عراق برای مقابله با اشغالگری آمریکا و اخرج نیروهای آمریکایی از عراق خواهد ایستاد.

انتهای پیامSource link

Leave a Reply