جهش اقدامات آستان قدس در دستگیری از محرومان / «کمک مومنانه» را تشدید می‌کنیم- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در جلسه محرومیت‌زدایی و امدادرسانی به نیازمندان که با حضور معاونین و مدیران بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، هدف از تشکیل این جلسه را برنامه‌ریزی برای تحقق فرمایشات رهبری معظم انقلاب در خصوص تحقق رزمایش خدمت‌رسانی مؤمنانه به مردم معرفی و اظهار داشت: این جلسه پیرامون بررسی شرایط و وضعیت نیازمندان در راستای لبیک به فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص رزمایش «خدمت مؤمنانه» برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور اقدامات خوبی تاکنون در راستای امدادرسانی به نیازمندان در مجموعه آستان قدس رضوی انجام شده اما پس از فرمایش رهبری معظم، باید جهشی در روند این خدمت‌رسانی‌ها صورت پذیرد.

وی افزود: آستان قدس رضوی خود را در قبال این فرمایش رهبر معظم انقلاب مسئول می‌داند، لذا باید در روند خدمت‌رسانی‌ و رسیدگی‌ به محرومان و نیازمندان جهش ایجاد کنیم.

مروی ابراز کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور آستان قدس به سهم خود ورود خوب، فعال و مسئولانه‌ای داشته است، چه از حیث تهیه، تولید و توزیع لوازم پزشکی و بهداشتی مانند ماسک و مواد ضدعفونی، که الحمدالله امروز از این نظر کشور در شرایط خوبی قرار دارد، و چه از حیث کمک به نیازمندان و رسیدگی به محرومان که کارهای خوبی در رابطه با توزیع 50 هزار بسته غذایی در مشهد و سرکشی به بیمارستان‌های کشور و توزیع غذای متبرک در آن‌ها انجام شد، منتهی باید این روند خدمت‌رسانی در راستای عمل به فرمایش رهبری معظم انقلاب جهش یابد.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر ضرورت هماهنگی و هم‌افزایی با نهادهای دولتی و حاکمیتی برای امدادرسانی به نیازمندان، ابراز کرد: حتما باید با مجموعه‌های دولتی و حاکمیتی تعامل، هماهنگی، همراهی و همکاری داشته باشیم تا خدمت‌رسانی‌ها هدفمند و هم‌افزایی ظرفیت‌ها محقق شود.

وی همچنین بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مردمی تأکید و ابراز کرد: باید از ظرفیت‌های مردمی با جلب اعتماد در راستای رفع مشکلات نیازمندان استفاده کرد و شفافیت از ملزومات نقش آفرینی مردم است، باید برای افزایش نقش‌آفرینی مردم روند امدادرسانی و هزینه‌کردها شفاف باشد و سازوکاری روشن برای ارائه گزارش به مردم ایجاد شود، این حق مردم است که بدانند کمک‌هایشان در چه راستایی صرف شده است.

وی همچنین تصریح کرد: خیریه‌های مردم نهاد نباید احساس کنند ما رقیب آنها هستیم؛ ما باید بگونه‌ای عمل کنیم که خیریه‌ها، آستان قدس رضوی را یاور و کمک رسان خود بدانند.

تولیت آستان قدس رضوی استفاده از ظرفیت عظیم خادمان در راستای امدادرسانی به نیازمندان را از دیگر موارد حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد: از ظرفیت عظیم خادمان بارگاه منور رضوی حتما باید استفاده شود، افراد سرشناس و خیر بسیاری که از تمکن مالی برخوردار هستند در این بارگاه نورانی توفیق پوشیدن لباس خادمی دارند، این خادمان در این شرایط می‌توانند به نام حضرت رضا(ع) از مردم دستگیری و وظیفه خادمی خود را ادا کنند.

مروی ابراز کرد: ماه مبارک رمضان در پیش است، مسئولان بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی باید به میزان توان و مقدورات، تلاش و برنامه‌ریزی کنند تا در شهر امام رضا(ع) کسی گرسنه سر به بالین نگذارد.

انتهای پیام/281/ش

[ad_2]

Source link