جانشین فرمانده ناجا: برخورد قاطعانه با مخلان امنیت در تفرجگاه‌ها/ قرارگاه امنیت اجتماعی در 3 استان شمالی تشکیل می‌شود- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سردار قاسم رضایی عصر امروز در نشست خبری طرح‌های سالم‌سازی دریا در سالن اجتماعات شهدای ناجا با اشاره به ویژگی‌های ممتاز گیلان و مردمان این خطه سرسبز اظهار داشت: استان گیلان دارای جاذبه‌های طبیعی بالا و مردمانی مهمان‌پذیر و فهیم است که به‌سبب موقعیت جغرافیایی خاص و ظرفیت‌های ممتاز همه‌ساله پذیرای گردشگران از سراسر کشور است.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه مردمان این خطه سرسبز همواره در عرصه‌های مختلف از جمله صحنه‌های انقلاب و دفاع مقدس به‌خوبی درخشیدند ابراز داشت: همه ساله مسافران زیادی به‌ قصد استفاده از مواهب طبیعی گیلان، تفرجگاه‌های آن، غذای محبوب این استان و کسب آرامش به این استان سفر می‌کنند که مورد محبت مردم مهمان‌دوست این دیار نیز قرار می‌گیرند.

سردار رضایی با اشاره به شرایط اجرای طرح‌های سالم‌سازی دریا در استان‌های شمالی و گیلان در ایام پیش رو خاطرنشان کرد: براساس هماهنگی‌های انجام شده در شورای اجتماعی وزارت کشور مقرر شد تا بسترهای لازم برای استفاده مردم از تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان‌های شمالی فراهم شود.

وی از تشکیل قرارگاه امنیت اجتماعی در 3 استان شمالی خبر داد و تصریح کرد: این قرارگاه از امروز فعالیت خود را به‌صورت رسمی آغاز کرده و به‌عنوان قرارگاه پاسخگویی به مطالبات و خواسته‌های مردم درباره ارائه آموزش‌های اجتماعی فعالیت می‌کند و ستادی با 8 کمیته در این استان‌ها تشکیل شده که توسط استاندار و معاون سیاسی استاندار مدیریت می‌شود.

سردار رضایی با بیان اینکه آماده‌سازی فضاها و تفرج‌گاه‌ها برای استفاده مردم و ارائه خدمات بهداشتی و آموزشی از جمله اهداف تشکیل 8 کمیته مذکور در استان‌های شمالی است گفت: از آنجا که کرونا مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده لذا مردم نیاز دارند که از طبیعت بیشتر استفاده کنند و ما نیز با بهره‌گیری از توانایی بسیج در تفرجگاه‌ها بسترهای لازم را فراهم می‌کنیم تا مشکلی ایجاد نشود.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه تذکرات لسانی به کسانی‌که ناخواسته اقدام به عمل ناشایست در این مراکز می‌کنند داده می‌شود خاطرنشان کرد: در همین راستا پلیس با کسانی‌که به‌طور عمد در نظم و امنیت عمومی اختلال ایجاد کنند برخورد جدی خواهد داشت و خودروها و شناورها هم اگر مقررات تعیین شده را رعایت نکنند توقیف می‌شوند.

سردار رضایی نیروی انتظامی را جزو نیروهای انقلابی و برآمده از مردم و در خدمت مردم دانست که برای خدمتگزاری مردم دائم در صحنه حضور دارد، تصریح کرد: آنچه که برای ما بسیار اهمیت دارد این است که مقررات تعیین شده توسط شورای اجتماعی وزارت کشور و کمیته‌های ایجاد شده در استان‌های شمالی رعایت شود زیرا تامین امنیت اجتماعی همواره جزو مطالبات مسافران و مردم از پلیس است.

وی افزود: برای اجرای بهتر طرح ساماندهی سواحل لازم است که استانداران و فرمانداران مناطق شهرهای ساحلی اقدامات‌ لازم برای ساماندهی طرح‌های دریا را انجام داده و نیروی انتظامی نیز موظف است که مردم را به سمت طرح‌هایی که غریق نجات دارد و قابل استفاده برای مردم است هدایت کند البته از مردم انتظار داریم که در مکان‌های غیرطرح و جاهایی که ممنوعیت دارد حضور پیدا نکنند.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس در مکان‌های مختلف از جمله جاده‌ها، خیابان‌ها و مراکز تفریحی همواره در خدمت مردم است چون متعلق به مردم است همانطور که این انقلاب متعلق به مردم است عنوان داشت: رعایت حجاب و عفاف همیشه جزو قوانین بوده و از گردشگران و مسافران گرامی نیز انتظار داریم که تابع قوانین باشند.

سردار رضایی با اشاره به اینکه خدمات پلیس کاملاً آشکار بوده و نیروی انتظامی همچنان در کنار مردم است خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر بر همه‌ واجب است و ما نیز از ظرفیت بسیج برای تذکرات لسانی استفاده می‌کنیم و معتقدیم که روش‌های برخورد باید براساس قوانین و شرع اسلام انجام شود.

انتهای پیام/612/ ز

[ad_2]

Source link