توضیحات وزیر دارایی ترکیه درباره بسته اقتصادی/پرداخت مستمری به کسانیکه مرخصی بدون حقوق دارند- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، برات آلبایراک، وزیر دارایی و خزانه‌داری ترکیه به شرح جزئیات بسته «سپر ثبات اقتصادی» کشور در چارچوب مبارزه با پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا پرداخت.

وی در این رابطه تصریح کرد: تاکنون بیش از 200 هزار شرکت و بالغ بر 2 میلیون شاغل برای استفاده از طرح پرداخت کار نیمه وقت ثبت‌نام کرده و تاکنون با 700 هزار درخواست نیز موافقت شده است.

وزیر دارایی ترکیه افزود: 4.2 میلیون نفر برای استفاده از صندوق حمایت شخصی ثبت‌نام کرده‌اند. تاکنون برای بیش از 250 هزار نفر 1.5 میلیارد لیر نیز اختصاص یافته است.

وی در ادامه گفت: تاکنون 290 هزار نفر از بازاریان برای استفاده از صندوق حمایت 25 هزار لیری مراجعه کرده و 4 میلیار و 73 میلیون لیر به این طرح اختصاص داده‌ایم.

آلبایراک خاطرنشان کرد: شهروندانی که نمیتوانند از کمک هزینه کار نیمه‌وقت بهره‌مند شوند یا مجبور به مرخصی بدون حقوق هستند، برای یک بازه سه ماهه 1170 لیره حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link