توضیحات مشاور لاریجانی درباره روش جدید برگزاری جلسات مجلس در دوران کرونایی- اخبار سیاسی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمد جعفری مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت : با توجه به شرایطی که ستاد ملی مقابله با کرونا برای کشور در نظر گرفته و این که هنوز  اعلام نکرده است شیوع این بیماری چه زمانی قابل کنترل خواهد بود، هیئت رئیسه مجلس راهکارهای مختلفی را دنبال کرده  تا جلسات مجلس با  رعایت الزامات پزشکی  این ستاد برگزار شود.

وی افزود: هیئت رییسه مجلس تصمیم دارد  جلسه  علنی آینده را با حضور نمایندگان در صحن برگزار کند؛ اما با توجه به الزامات پزشکی  ستاد مقابله با کرونا و منع های صریحی که تا کنون از سوی این ستاد  صورت گرفته، راه حل های جایگزین پیش بینی شده که یکی از آنها فناوری دیجیتالی دو سویه و دیگری،  استفاده از تلکنفرانس تلویریزیونی با همکاری سازمان صدا و سیماست.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس تصریح کرد: زیر ساخت برگزاری  جلسات علنی مجلس با استفاده از تلکنفرانس تلویزیونی و ارتباط با نمایندگان در  تهران و سایر  استان ها  با همکاری سازمان صدا و سیما در حال فراهم شدن است.

جعفری  اضافه کرد: تلکنفرانس تلویزیونی،  با تلفیقی از حضور   و ارتباط غیر حضوری نمایتدگان  برای تشکیل جلسات علنی مجلس به زودی آماده بهره برداری خواهد شد. 

مشاور رئیس مجلس در پایان از همکاری سازمان صدا و سیما در تدارک این زیر ساخت قدردانی کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link