توسل تهیه‌کننده “بچه‌مهندس” به امام رضا(ع)/ وقتی بچه روستایی با مقوا کوادکوپتر می‌سازد + تیزر- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ماجراهای پشت‌پرده “فرار مغزها” و دزدی مافیای نخبگان و دانشمندان علمی را با دستمایه و اتفاقات امنیتی در سریال تلویزیونی “بچه‌مهندس3” دیدیم. سریالی که علی غفاری کارگردانی و سعید سعدی تهیه‌کنندگی کرده است. حسن وارسته نوشته و روزبه حصاری در نقش “جواد جوادی” و فرهاد قائمیان “دکتر توفیقی”، مهشید جوادی “مرضیه توفیقی” و بازیگران دیگری همچون کامران تفتی در نقش مأمور امنیتی و ثریا قاسمی “بی‌بی گوهر” نقش ایفا کرده‌اند.

بحث تولید و فضای توجه به نیروهای داخلی فضای مهمی بود که کارگردان مثل فصل‌های قبل، این دغدغه‌مندی را در سریال گنجانده بود تا در بستر فضای نخبگانی و دانشگاهی و حتی عاشقانه به سبکِ درام‌های معمول درباره حوزه اشتغال جوانان، استفاده از اندیشه‌ نیروهای داخل به جای ترجیحِ خارجی صحبت شود. علی غفاری و بازیگرانش درسی هم به دنباله‌سازی در تلویزیون دادند که تا پایان خوب باشند نه در میانه راه به داستان‌های جذاب و حرف‌های مهم گذشته‌شان پشت کنند. مثل برخی از سریال‌ها که ناخودآگاه به دلیل فاصله‌گرفتن از هدف‌گذاری‌هایشان،  ساختمان اولیه فرمِ سریال از مسیر درست و اصولی‌اش خارج شده‌اند و در واقع به هدف‌ها  و آرمان‌هایش پشت کرده‌اند.

“بچه‌مهندس” یکی از سریال‌های چند فصلی که رفته رفته توانست مسیر رشد و نمو خودش را حفظ کند و از اهدافش فاصله نگیرد. توجه به مضمون، محتوا و قصه داشتن دغدغه سریال بوده و در فصل سوم این دغدغه را پررنگ‌تر نشان داده است و حتی می‌توان گفت شخصیت “جواد جوادی”‌ ظرفیت فصل‌های بعدی را دارد به شرط آنکه معرفی قهرمان و الگو، در جای خودش درست اتفاق بیفتد. 

در سریال‌ها کمتر به سراغ مقوله‌های علمی رفته‌اند و پیشرفت‌های علمی و دستاوردهای دانشمندان نخبه‌مان، جایی در پرده سینما و یا اثر نمایشی تلویزیونی نداشته‌اند. در صورتیکه این حوزه به شدت نیازمندِ خلق آثار دراماتیک نمایشی است، شهید داده‌اند و رشد و پیشرفت‌های غیرقابل انکاری که باید همگان از پهنا و وسعتش آگاه شوند. جوانانی که همچون جوانانِ “بچه‌مهندس” خلاق و نوآور و مبتکرند.  این داستان ظرفیت ادامه دارد و می‌توانیم در فصل‌های بعدی هم منتظر “بچه‌مهندس” باشیم. کاری که در خارج از کشور می‌کنند و سریال‌هایشان را پرقسمت در فصل‌های متعدد می‌سازند و لازمه سریال‌سازی است.

تهیه‌کننده، کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال “بچه‌مهندس” به خبرگزاری تسنیم  آمدند و در قالب میزگرد و گفت‌و‌گوهایی به جزئیات ساخت این سریال، اهداف “بچه‌مهندس3″، نقاط ضعف و قوت، شخصیت‌پردازی‌ها، ابهامات و حاشیه‌ها، روایت‌ها و بازتاب‌ها، فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی استراتژیک، آثار سینمایی و تلویزیونی دفاع‌مقدس، میهن‌پرستی و نمایشِ غرورآفرینی‌ها و ابتکارات جوانان و بسیاری از موارد دیگر حاصل چند ساعت گفت‌وگو و میزگرد این سریال تلویزیونی بوده است که به زودی مشروح آن را در تسنیم می‌توانید ببینید و بخوانید.

در تیزر گپ و گفت با عوامل سریال “بچه‌مهندس” خواهید دید:

* علی غفاری کارگردان: کیف می‌کنم وقتی می‌بینم یک بچه‌روستایی برای من عکس می‌فرستد که با شاخه درخت و مقوا کوادکوپتر درست می‌کند و زیرش می‌نویسد من یک روزی جواد جوادی می‌شوم حال عجیبی به آدم دست می‌دهد.

* سعید سعدی تهیه‌کننده: ما این کار را با امام رضا(ع) شروع کردیم چه در فصل یک و چه در فصل دو و چه در فصل سه و ان‌شاءالله با امام رضا(ع) هم تمام خواهد شد.

* حسن وارسته نویسنده: جوانگرایی یعنی جواد جوادی، مسعود تابسش، قاسم همدم.

* بازی چه کسی را دوست داشتید؟ روزبه حصاری (بازیگر جواد جوادی): من تک تک سکانس‌هایی را که با ثریا قاسمی و فرهاد قائمیان بازی کردم برایم لحظات شیرینی را رقم زده است.

* مهشید جوادی (بازیگر نقش مرضیه توفیقی‌مقدم): اصلاً قسمتی که بی‌بی (ثریا قاسمی) رفت من همچون یک مخاطب معمولی با خودم می‌گفتم چرا رفت ای‌کاش تا قسمت آخر با ما بود.

* روزبه حصاری ( بازیگر جواد جوادی): دوست دارم وقتی از در خانه بیرون می‌آیم آدم‌ها با هم فارسی حرف بزنند.

* حسن وارسته نویسنده: باید یاد بگیریم در زیر متن آثارمان به خاک‌مان بپردازیم به اهدافی که برای کشورمان درنظر گرفته‌ایم بپردازیم.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link