توافق فتح ، دولت قانون و جریان حکمت درباه فرد جایگزین «الرزفی»- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، شبکه الجزیره قطر به نقل از منابعی گزارش داد که در جلسه‌ای که بین رهبران ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی، ائتلاف الفتح  به رهبری هادی عامری و جریان حکمت به رهبری سید عمار حکیم انجام شده ، در مورد اینکه فرد دیگری جایگزین عدنان الزرفی شود، توافق شده است. 

الجزیره به نام فردی که قرار است جایگزین الزرفی شود اشاره ای نکرد اما  رسانه‌های عراق گزارش دادند که شرکت کنندگان در این جلسه نامی از گزینه مورد نظر نبرده‌اند.

پیش از این شبکه خبری المیادین گزارش داده بود که گروه‌های شیعی به دنبال بررسی امکان توافق بر سر معرفی «مصطفی الکاظمی» برای نخست وزیری به جای عدنان الزرفی هستند.

«مصطفی الکاظمی» از ژوئن 2016 میلادی سمت ریاست دستگاه اطلاعات عراق را بر عهده دارد. 

این در حالی است که عدنان الزرفی نخست وزیر مامور تشکیل دولت عراق روز یکشنبه از پارلمان خواست تا زمان برگزاری جلسه‌ای را برای رای گیری درباره برنامه دولت و ساختار کابینه اش تشکیل تعیین کند.

«عدنان الزرفی» نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه عراق روز شنبه شانزدهم فروردین برنامه دولت خود را به نمایندگان پارلمان ارائه کرد.

کارشناسان سیاسی با توجه به مخالفت گسترده فراکسیون‌های شیعه که اکثریت را در پارلمان عراق تشکیل می‌دهد٬ اینکه الزرفی بتواند رای اعتماد پارلمان را کسب کند به دیده شک و تردید می‌نگرند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link