تناقض‌گویی و فرافکنی مهدی تاج با اشاره به یک گزارش/ متهم، مدعی‌العموم شد!- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تبعات قرارداد بد با مارک ویلموتس سرانجام هفته گذشته گریبان فوتبال ایران را گرفت و فیفا، فدراسیون فوتبال را به پرداخت 6 میلیون و 449 هزار یورو به این مربی محکوم کرد. چیزی حدود 170 میلیارد تومان که البته به جز 2 میلیون یورویی است که فدراسیون پیش‌تر به حساب این مربی بلژیکی واریز کرده بود.

این جریمه در تاریخ فوتبال ایران بی‌سابقه است و انتظار جامعه و مردم این است که با مسببان این فاجعه برخورد صورت گیرد اما عوامل این اتفاق به‌جای عذرخواهی، استعفا یا هر اتفاق دیگری که مرهمی بر زخم مردم باشد، سینه سپر کرده و طلبکارانه صحبت می‌کنند.

مهدی تاج که قطعاً یکی از مقصران اصلی این اتفاق است (اگر نگوییم مقصر اصلی است) روز گذشته مصاحبه‌ای تصویری انجام داد و در بخشی از این گفت‌وگو با اشاره به گزارش خبرگزاری تسنیم با عنوان «ویلموتس چگونه فدراسیون فوتبال ایران را محکوم کرد؟/ استفاده از قانون بدون تبصره فیفا» گفت: «امروز دیدم یکی از خبرگزاری‌ها مطلبی زده و جان کلام را گفته بود. یک ماه است که می‌خواهیم این را به مسئولان بگوییم. در این مطلب نوشته شده بود، ویلموتس چگونه فدراسیون فوتبال ایران را محکوم کرد؟ استفاده از قانون بدون تبصره فیفا. نه تبصره دارد و نه بند. 2 ماه که پول ندهی، قرارداد فسخ می‌شود و باید تمام پول را بدهی.»

این در حالی است که رئیس پیشین فدراسیون فوتبال 16 خرداد 99 یعنی کمتر از سه ماه پیش در گفت‌وگو با بخش خبری 20:30  در خصوص اینکه ویلموتس به دنبال گرفتن غرامت کامل قراردادش است، گفته بود: «او نمی‌تواند غرامت بگیرد و 300 هزار یورو هم باید پس بدهد چرا که بیشتر به او پول داده‌ایم.» (لینک مطلب)

حال سؤال اینجاست که چرا تاج حرفش را در کمتر از سه ماه اینگونه تغییر داده است؟ آیا او آن موقع از قوانین بی‌اطلاع بوده، همان‌طور که در موضوع پاداش سومی تیم ملی در جام ملت‌های 2019 قانون را نمی‌دانسته و همان‌طور که بدون مطالعه و بررسی پای قرارداد ویلموتس را با همان پرانتز معروف (یا یک مبلغ مشخص در صورت فسخ) امضا کرده است؟ چگونه است که او سه ماه پیش گفته بود ویلموتس باید بخشی از پولی که گرفته را برگرداند و امروز مدعی است که او با توجه به قانون می‌تواند پولش را کامل بگیرد؟ او گفته «یک ماه است که می‌خواهیم این را به مسئولان بگوییم.» چرا تاج در این یک ماه این موضوع را نگفته و پس از گزارش تسنیم چنین موضوعی را طرح کرده است؟ واقعا او از قانون اطلاع نداشته یا تناقض‌گویی‌اش دلیل دیگری دارد؟

اینکه به استناد به بخشی از گزارش خبرگزاری تسنیم، سعی در تبرئه خود داشته باشی و بقیه گزارش، سؤال‌ها و ابهام‌ها را نبینی و به آنها بی‌توجه باشی و جوابی به آنها ندهی هنری است که فقط از پس مدیرانی برمی‌آید که نخوانده و ندیده پای قراردادی را امضا کردند که 220 میلیارد تومان خرج روی دست فوتبال ایران گذاشته است. اینکه نخواهی ببینی، نخواهی بخوانی و به هر بخشی که خودت دوست داری جواب بدهی و نگویی چرا به و چه دلیل با این مربی قرارداد 2 میلیون و 250 هزار یورویی در سال بسته و چرا قرارداد با آن پرانتز معروف امضا شده، تنها از عهده مدیرانی برمی‌آید که پس از افتضاح بزرگ باز هم ژست طلبکارانه می‌گیرند و به جای اینکه در جایگاه متهم قرار بگیرند، خودشان را مدعی‌العموم تصور می‌کنند.

آیا این حجم از تناقض‌گویی، ندیدن‌ها و نشنیدن‌ها، فرار رو به جلو نیست؟ آیا حساس شدن نهادهای نظارتی و قضایی روی این قرارداد، رئیس پیشین فدراسیون را مجبور به فرافکنی و فرار رو به جلو نکرده است؟ مگر او و سایر مسئولان فدراسیون خبر نداشتند که ایران با تحریم مواجه است پس چرا فکری برای این موضوع نشد و چرا قرارداد طوری بسته شد که دست طرف مقابل باز باشد؟ (در این باره در گزارشی که تاج به آن اشاره کرده، مواردی مطرح شده است اما رئیس پیشین فدراسیون یا آنها را ندیده یا نخواسته که ببیند.) اینکه بگوییم اشتباه کرده‌ایم، همه چیز تمام می‌شود؟ اشتباهی به قیمت 220 میلیارد تومان؟

چرا تاج نمی‌گوید داستان «0r» در قرارداد چیست و چرا درباره مشورت نگرفتن از افراد متخصص و استفاده از افرادی که هیچ تخصصی ندارند، صحبت قانع‌کننده‌ای انجام نمی‌دهد؟

قرارداد به گفته مقامات مسئول دارای اشکالات زیادی است و چرا او هیچ‌گونه صحبتی در این باره بر زبان نمی‌آورد؟ آیا اصلا تاج قرارداد ویلموتس را یک بار هم خوانده است؟

[ad_2]

Source link