تلاش برای اینترنت ارزان و سرعت بالاتر “شاد “در مقایسه با پیام‌رسان‌های خارجی- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن حاجی‌میرزایی با ابراز اینکه “ما با بزرگترین وقفه آموزشی مواجه شدیم و در طول این مدت خانواده‌ها نگران تحصیل فرزندانشان بودند”، اظهار کرد: رئیس‌جمهور هم پیگیر آموزش دانش‌آموزان است و تأکید داشت که باید برای آموزش آنها فکری کرد.

وی افزود: پس از تعطیلات مدارس، صداوسیما همراه آموزش و پرورش شد و برنامه‌های آموزشی به‌صورت تلویزیونی ارائه شد، معلمان نیز به میدان آمدند و کارهای متنوعی را انجام دادند اما ما به‌دنبال فضای ایمن و اختصاصی که در مالکیت آموزش و پرورش باشد بودیم تا امکان نظارت بر فعالیت‌ها وجود داشته باشد و مطمئن شویم برنامه‌های آموزشی تدریس می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر همین اساس شبکه شاد راه‌اندازی شد که در مالکیت آموزش و پرورش است، کار کردن با آن شبیه به پیام‌رسان‌های دیگر است و قابلیت‌های متعددی دارد که به‌تدریج با افزایش ظرفیت اینترنت این قابلیت‌ها اضافه می‌شود.

ثبت‌نام 8میلیون دانش‌آموز در شبکه شاد

وی با اشاره به اینکه از روز نیمه شعبان ثبت‌نام دانش‌آموزان دوره ابتدایی در شبکه شاد آغاز شد، عنوان کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان متوسطه نیز از روز گذشته آغاز شده است و تا به امروز 8 میلیون نفر ثبت‌نام کرده‌اند که 6 میلیون و 200 هزار نفر از دانش‌آموزان به‌صورت مستقیم ثبت‌نام کردند و بقیه توسط معلمانشان اضافه شده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: 1.5میلیون گروه درسی، 510 هزار کلاس درس در شبکه شاد ایجاد شده است و در طول سه روز گذشته 150 میلیون پیامک و 60 میلیون فایل بین معلمان و دانش‌آموزان مبادله شده است.

حاجی‌میرزایی درباره تأمین لوازم مورد نیاز از جمله موبایل هوشمند برای تدریس مجازی گفت: شکل مطلوب مدرسه است و هیچ چیزی جایگزین آن نیست اما امروز که برای حفظ سلامت دانش‌آموزان مدارس تعطیل شده‌اند این روش بیشترین پوشش را دارد اما ممکن است برخی دانش‌آموزان جا بمانند به همین دلیل برنامه‌های آموزش تلویزیون ادامه دارد و سه‌هزار راهبر آموزشی نیز مراقبت‌های لازم را دارند.

وی متذکر شد: تیم فنی از دانشگاه شریف، وزارت ارتباطات، اپراتور همراه اول و مرکز فناوری آموزش و پرورش از شبکه‌ شاد پشتیبانی می‌کنند و مرکز تلفنی به سؤالات و اشکالات پاسخ داده و آنها را رفع می‌کند.

سرعت ارسال فایل در شاد بالاتر از پیام‌رسان‌های خارجی خواهد شد

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که برخی معلمان می‌گویند ارسال فیلم و عکس در شبکه شاد دشوار است، مطرح کرد: تعهد تیم فنی این است که سرعت دانلود فیلم و ارسال اطلاعات از پیام‌رسان‌های خارجی بالاتر و ارزانتر باشد که به‌تدریج اشکالات را برطرف می‌کنیم، ما نیاز داریم تمام معلمان و دانش‌آموزان به شبکه شاد بپیوندند تا کار آموزش لطمه نخورد.

امکان تبادل پیام بین دانش‌آموزان در شاد وجود ندارد

وی بیان کرد: کنار تهدید کرونا خانواده‌ها با آموزش و فرزندانشان درگیر شدند و قبلاً کار فقط بر دوش مدرسه بود، در این برنامه برای امور تربیتی و پرورشی انجمن اولیا و مربیان و ارائه اطلاعات به والدین برنامه‌هایی داریم.

حاجی‌میرزایی درباره اینکه “آیا تمهیداتی برای پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی اندیشیده‌اید؟”، گفت: مهمترین خط قرمز ما همین بود و این فضا انحصاراً برای کار آموزش است و امکان تبادل پیام بین دانش‌آموزان نیست و فقط معلم و دانش‌آموز می‌توانند پیام بدهند.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link