تشریح جزییات پرداخت 2 وام قرض‌الحسنه؛ درخواست از طریق پیامک/کسر اقساط 35هزارتومانی از حساب یارانه- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدباقر نوبخت با بیان اینکه بر اساس سازوکاری که در ستاد اقتصادی دولت تعریف شده است برای دریافت وام یک‌میلیون‌تومانی هیچ نیازی به ثبت‌نام در هیچ سایتی وجود ندارد گفت: جزئیات نحوه تأیید درخواست وام‌های قرض‌الحسنه‌ای که در ستاد اقتصادی دولت تصویب شده به‌زودی در اطلاعیه رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام خواهد شد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به مصوبه ستاد اقتصادی دولت اظهار کرد: طی روزهای آینده به خانوارهای دریافت‌کننده یارانه نقدی از طریق پیامکی که با سرشماره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می‌شود، فرصت یک وام قرض‌الحسنه با کارمزد 4% ارائه خواهد شد، در مرحله بعد خانوارها در صورت تمایل باید از طریق پیامک رسمی اعلام‌شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست این وام را تأیید کنند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با ابراز اینکه اقساط قرض‌الحسنه وام یک‌میلیون‌تومانی از تیر ماه از یارانه نقدی کسر خواهد شد گفت: بر اساس توافقات انجام‌شده اقساط این وام یک‌میلیون‌تومانی که  به 23 میلیون خانوار ایرانی که یارانه نقدی 45500تومانی دریافت می‌کنند، ارائه می‌شود 35 هزار تومان در هر ماه خواهد بود.
معاون رئیس جمهور با اظهار اینکه سرپرست خانوار برای دریافت این  یک میلیون تومان وام قرض‌الحسنه بایستی اعلام آمادگی خود را از طریق پیامک اعلام کند، گفت: برای پرداخت این وام به 23 میلیون خانوار رقمی نزدیک به 23 هزار میلیارد تومان باید از طریق منابع بانکی در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار گیرد و این مبلغ به‌صورت یکجا به حساب سرپرستان خانوارهایی که درخواست خود را تأیید کرده‌اند واریز خواهد شد.
به‌گفته دکتر نوبخت، تفاوت 8درصدی این وام قرض‌الحسنه بایستی از طریق منابع دولت به سیستم بانکی کشور پرداخت شود که سازمان برنامه و بودجه تضمین بابت پرداخت مابه‌التفاوت به بانکهای عامل را متعهد خواهد شد.
دکتر نوبخت همچنین گفت: در ستاد اقتصادی دولت مصوب شد این مبلغ قبل از شروع ماه مبارک رمضان به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه گفت: حدود 4 میلیون خانوار که بر اساس داده‌های بانک اطلاعاتی درآمد ثابت ندارند مانند کارگران فصلی، رانندگان تاکسی و سایر مشاغلی که در مصوبه دولت تعیین شده است، می‌توانند به‌جای وام یک‌میلیون‌تومانی وامی به‌ارزش یک تا دو میلیون تومان دریافت کنند.
وی اضافه کرد: سرپرستان این خانوارها نیز بایستی به پیامکی که به آنها برای دریافت این وام قرض‌الحسنه ارسال می‌شود پاسخ دهند.
معاون رییس جمهور تأکید کرد: بازپرداخت اقساط این دو وام از محل یارانه نقدی انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه برای حدود 3 میلیون نفر نیز کمکهای بلاعوض در نظر گرفته شده است، گفت: رقمی  بین دویست تا 600 هزار تومان بر اساس بعد خانوار برای این گروه تدارک شده که مرحله اول آن در اسفندماه واریز شد و مرحله دوم آن تا پیش از پایان فروردین انجام خواهد شد.
به‌گفته دکتر نوبخت بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده در ماههای اردیبهشت و خرداد ماه نیز این پرداخت بلاعوض انجام خواهد شد و همچنین در اردیبهشت ماه با توجه به همزمانی با ماه مبارک رمضان یک پرداخت ویژه نیز برای این خانوارها صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link