ترامپ پاول را «جنگ‌افروز» و «مسئول جنگهای خاورمیانه» خواند- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، به‌دنبال اظهارات کالین پاول وزیر امور خارجه آمریکا دوران ریاست جمهوری جرج بوش علیه ترامپ و اعلام حمایت برای «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی این کشور به‌سرعت با انتشار چند توئیت واکنش نشان داد.

ترامپ عصر یکشنبه در توییتی در این رابطه با به‌سخره گرفتن پاول که به‌تازگی با پیوستن به جمعی از مقامات ارشد نظامی سخنان تندی علیه ترامپ ابراز کرده‌اند، نوشت: کالین پاول، شخص به‌واقع حقیری که مسئول ورود ما به جنگ‌های فاجعه‌آمیز در خاورمیانه بود به‌تازگی اعلام کرده است به یک حقیر دیگر، جو بایدن، رأی خواهد داد. آیا پاول نگفت که عراق سلاح کشتار جمعی دارد؟ آنها این کار را نکردند، بلکه ما را به جنگ بردند.

وی در ادامه نوشت: لطفاً شخصی به پاول بگوید که من حمایت تقریباً 300 قاضی را به‌همراه دارم که یک حدنصاب محسوب می‌شود، [حمایت] دو دیوان عدالت عالی را دارم، ارتش تحلیل‌رفته را بازسازی کردم، بزرگترین قانون مالیاتی کشور را راه‌اندازی کردم و بخش بهداشت و درمان را نجات دادم و اقدامات بسیار دیگر.

دشمنی ترامپ و پاول از انتخابات سال 2016 شروع شد. در آن زمان پاول ترامپ را «نژادپرست» و یک «ننگ ملی» خطاب کرد.

پاول که یک سیاستمدار و از ژنرال‌های چهارستاره بازنشسته ارتش آمریکاست از سال 1987 تا 1989 به‌عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا فعالیت داشت. وی از سال 1989 تا 1993 نیز رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا بود. وی در دوران ریاست جمهوری جرج بوش به‌عنوان اولین وزیر امور خارجه سیاه‌پوست آمریکا به فعالیت سیاسی‌اش ادامه داد.

وی همچنین مسئول جنگ‌افروزی غیرقانونی آمریکا علیه عراق در سال 2003 است از این رو که 15 سال قبل به‌همراه مقام‌های آمریکایی از جمله شخص جرج بوش رئیس‌جمهور وقت مدعی شد عراق در حال تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای کشتارجمعی است.

انتهای پیام/+

[ad_2]

Source link