ترامپ از اعزام گارد ملی آمریکا به ویسکانسین برای سرکوب اعتراضات خبر داد- اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد که همین امروز نیروهای فدرال و گارد ملی آمریکا به‌منظور مقابله با آنچه وی «غارت، خشونت و بی‌قانونی» می‌خواند، به شهر «کنوشا» در ایالت ویسکانسین اعزام خواهند شد.

دونالد ترامپ در حساب کاربری رسمی خود درباره اعزام نیروهای فدرال و گارد ملی به ویسکانسین برای سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی در این ایالت نوشت: «ما غارتگری،‌آتش زدن اموال، خشونت و بی‌قانونی را در خیابان‌های آمریکا تحمل نخواهیم کرد. تیم [مشاوران] من همین حالا با فرماندار ویسکانسین که موافقت کرده است کمک‌ دولت فدرال [برای سرکوب معترضان] را بپذیرد، به‌صورت تلفنی گفتگو کردند. مقامات شهر پورتلند نیز باید همین کار را انجام دهند.»

وی افزود: «امروز من نیروهای فدرال و گارد ملی را به کنوشا در ویسکانسین اعزام خواهم کرد تا نظم و قانون به آنجا بازگردد.»

شهر کوچک کنوشا در روزهای اخیر شاهد تظاهرات گسترده معترضان به نژادپرستی پلیس در آمریکا -که در جدیدترین مورد از اقدامات نژادپرستانه خود علیه سیاه‌پوستان یک مرد سیاهپوست غیرمسلح را با شلیک چندین گلوله به‌شدت زخمی و راهی بیمارستان کرد- بوده است.

تصاویر منتشر شده در شبکه های مجازی نشان می‌دهد که یک مرد سیاه‌پوست به نام «یاکوب بلیک» در حال رفتن به سوی یک خودرو بوده که 2 مامور پلیس به دنبال وی رفته و یکی از آنها در مقابل چشمان وحشت‌زده 3 فرزند این مرد سیاهپوست که در خودرو شاهد صحنه بوده‌اند، چندین گلوله به سوی او شلیک کرده است. رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند که این مرد سیاه‌پوست بر اثر شدت آسیب‌های وارده، فلج شده است.

از زمان قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط یک مامور پلیس سفیدپوست، اعتراضات علیه نژادپرستی و رفتارهای وحشیگرانه پلیس آمریکا در سراسر این کشور گسترش یافته است.

انتهای پیام/.

 

 

[ad_2]

Source link