تدوین 2 ‌سند ‌مهم برای محرومیت‌زدایی سیستان و بلوچستان / دستور ویژه رئیس جمهور ‌برای اجرای دقیق سند- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری، بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور هدف از سفر دو روزه خود به سیستان و بلوچستان را بررسی روند اجرای دو سند محرومیت‌زدایی به استان عنوان کرد.

وی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سفر به استان سیستان و بلوچستان به دستور وزیر کشور برای پیگیری دو سند محرومیت‌زدایی مربوط به شمال و جنوب استان انجام شده است.

وی گفت: وزیر کشور از سوی دکتر جهانگیری فرماندهی اقتصاد مقاومتی به عنوان معین اقتصادی استان تعیین شده ‌که بر همین اساس در طول دو سال گذشته، دو سند مشخص با حدود 600 بند در راستای محرومیت‌زدایی استان تنظیم شده است.

دین‌پرست تاکید کرد: مهمترین نکته ای که در این سند وجود دارد توجه و اهتمام جدی دولت برای رفع محرومیت‌زدایی از استان است.

 وی تصریح کرد: رئیس جمهور در یک اقدام کم نظیر بر روی هر دو سند دستورات ویژه‌ای را به 18 وزارتخانه در منطقه سیستان و 24 وزارتخانه در منطقه بلوچستان صادر کردند. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: روند اجرای این اسناد همواره پیگیری می‌شود و طی گزارشات منظمی برای ریاست جمهور ارسال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این سفر دو روزه اجرای این دو سند محرومیت‌زدایی و موانع و مشکلات فراروی آن از نزدیک مورد بررسی قرار می‌گیرد و دستگاه‌هایی که همکاری خوبی داشته اند و یا کم‌کاری کرده‌ا‌ند طی گزارشی به دفتر ریاست جمهوری خواهد رسید تا بتوانیم با سرعت بیشتر مصوبات این اسناد را اجرا کنیم.

انتهای پیام/391/ش

[ad_2]

Source link