“تدفین متوفیان کرونا” منطبق با فتاوای رهبری و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می‌شود- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش  گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ در پی انتشار برخی اخبار در مورد تدفین متوفیان مبتلا به بیماری کرونا، روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س) شهرداری تهران طی اطلاعیه‌ای برای تنویر افکار عموم، جزئیاتی از شرایط انجام امورات و احکام شرعی این متوفیان را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: پس از مشاهده نخستین متوفیان مبتلا به بیماری کرونا، سازمان بهشت زهرا(س) شهرداری تهران با استعلام از مراجع ذیربط سریعاً نسبت به تجهیز امکانات و منابع انسانی لازم برای خدمت‌رسانی به شهروندان تهرانی اقدام کرد.

بلافاصله با ارتباطات و مشاوره با دفتر مقام معظم رهبری و مراجع تقلید پس از تعیین ترتیبات شرعی لازم و رعایت کلیه موارد بهداشتی ضروری با اتکا به خداوند و خودگذشتگی و تلاش فراوان پرسنل خدوم این سازمان، نسبت به انجام این واجب کفایی اقدام کرد؛ به‌گونه‌ای که شاهد بودیم بحمدالله هیچ گونه خللی در رسیدگی به اموات مسلمین رخ نداده است و بارها جمع کثیری از مسئولان بلندپایه لشگری و کشوری از زحمات و تلاشهای رخ داده تشکر کرده‌اند.

این در حالیست که بسیاری از کشورهای پیشرفته و طراز اول جهان در حالی که هیچ یک از ملاحظات ایران اسلامی را هم ندارند در مدیریت اجساد دچار ناتوانی و بحران شدید شده‌اند.

گفتنی است آنچه امروز برای تمام مراحل تدفین متوفیان انجام می‌شود، منطبق با فتاوای مقام معظم رهبری و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و نظرات کارشناسی متخصصان بهداشتی و درمانی کشور به عنوان بالاترین مراجع تصمیم‌گیری در این زمینه بوده و خواهد بود لذا پس از این نیز شهرداری تهران یقیناً با تکریم و تعظیم کامل خانواده‌های داغدار و شئونات آنان همراه با اجرای کامل ضوابط بهداشتی و رعایت تمام امورات شرعی کمافی‌السابق با قوت تا پایان بحران به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link