تداوم جنگ رسانه‌ای عربستان و قطر/ تلاش ریاض برای انتشار اخبار جعلی علیه دوحه- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، راه اندازی هشتگی  در حساب‌های کاربری سعودی  مبنی بر تلاش برای کودتا در منطقه «الوکره» در جنوب قطر موجی از تمسخر و طنز را در شبکه‌های اجتماعی قطری به همراه داشته است.

کاربران در شبکه‌های اجتماعی در قطر از صبح ویدئوی مردی را منتشر کردند که با آرامش در ماه مبارک رمضان در منطقه الوکره رانندگی می‌کند.

یک جوان قطری دیگر نیز ویدئوی را از خود در منطقه الوکره منتشر کرد که صبح در کنار پنجره ایستاده و درباره صدای تیراندازی‌هایی که حساب‌های کاربری سعودی در توییتر از آن صحبت می‌کنند، سوال می‌کند.

نکته قابل توجه این است که حساب‌های کاربری سعودی این ویدئو را گرفته و دستکاری کرده و صدای تیراندازی را به آن اضافه کردند.

شبکه الجزیره واکنش تمسخر آمیز قطری‌ها به این هشتگ و اخبار منتشر شده در حساب‌های سعودی مبنی بر تلاش برای کودتا در قطر را پیگیری کرد و کار به جایی رسید که هشتگ الوکره در فضای مجازی در قطر ترند شد و امل عبدالملک از جمله کاربران قطری بود که نوشت: کسانی که روی می‌گفتند که معده قطری‌ها تاب تحمل شیر ترکیه را ندارد و قطر با جن سروکار دارد و دولت، ما را هیپنوتیزم می‌کند؛ برای آنها ساده است که اکنون و در آینده دروغ بگویند و دروغ خودشان را باور کنند و درصدد تبلیغ آن بر آیند.

محمد الکواری دیگر کاربر قطری بود که تیم سایبری سعودی را که این خبر دروغ را منتشر کردند، مورد تمسخر قرار داد و گفت که این فرافکنی آنها در فاصله دو متر و 17 سانتی پشت خانه ما روی داد.

در پی انتشار این خبرها در حساب‌های کاربری سعودی، یک منبع در وزارت امور خارجه قطر گفت: اینها صرفا اخباری دروغی بیش نیست.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link