تحلیلگر سابق سیا درباره ناآرمی‌های آمریکا: اینها اتفاقاتی است که پیش از فروپاشی کشورها رخ می‌دهد- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از واشنگتن پست، شماری از مقامات اطلاعاتی کنونی و پیشین آمریکا در روزهای اخیر با مصاحبه ها و نوشته های خود در فضای مجازی ناراحتی خود را نسبت به شباهت میان رویدادهای کنونی ایالات متحده و نشانه های افول یا پسرفت دموکراتیک در کشورهایی که به آنها آموزش داده شده تا این نشانه ها را شناسایی کنند، مطرح کردند.

خانم «گِیل هِلت» یکی از تحلیلگران سابق سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) است که مسئول پیگیری تحولات چین و جنوب شرق آسیا بوده درباره رویدادهای جاری در شهرهای مختلف آمریکا در اعتراض به قتل «جورج فلوید» سیاهپوست به دست پلیس گفت: این آن چیزی است که حکومت های خودکامه انجام می دهند. این آن چیزی است که در کشورها پیش از فروپاشی اتفاق می افتد. این موضوع من را به وحشت می اندازد.

هِلت که اکنون استاد دانشگاه «کینگ» در تِنِسی است می گوید تصاویر ناآرامی در شهرهای آمریکا وقتی با اظهارات آتش افروزانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور در هم می آمیزد منعکس کننده درگیری ها و مناقشاتی است که او به عنوان تحلیلگر سابق سیا سالها آنها را در چین، مالزی و دیگر نقاط جهان رصد کرده است.

«مارک پولیمروپولوس» که سالها مسئول عملیات های سیا در اروپا و آسیا بوده با اشاره به شلیک گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور به سوی معترضان ضد نژادپرستی در شهرهای آمریکا در حساب توئیتری خود نوشت: این موضوع من را یاد آنچه سالها در جهان سوم درباره آن گزارش کردم می اندازد. سران عراق و لیبی یعنی صدام و قذافی همه این کار را کردند.

کشور آمریکا , دونالد ترامپ ,

«جیمز متیس» وزیر دفاع پیشین آمریکا نیز در واکنش به سرکوب اعتراضات جاری مناطق مختلف ایالات متحده اعلام کرد که رئیس سابق وی سعی در ایجاد اختلاف میان مردم آمریکا را دارد.

کشور آمریکا , دونالد ترامپ ,

وی با اشاره به حضور نیروهای ارتش برای سرکوب معترضان، از «هرگونه تفکر برای تبدیل کردن شهرهای آمریکا به میدان نبرد» به شدت انتقاد کرد و از مردم کشور خواست تا با آن مخالفت کنند.

دیگر مقامات اطلاعاتی کنونی  و سابق آمریکا که علاقه ای ندارند نامشان فاش شوند به دست و پنجه کردن این کشور با ویروس کرونا، فشار ترامپ بر دولت اوکراین در راستای منافع سیاسی خود، حملات به رسانه های خبری و اوضاع سیاسی قطبی شده اشاره می کنند و همه را به عنوان نشانه های اختلال عملکرد رژیم این کشور توصیف کردند.

ترامپ شنبه گذشته در جمع خبرنگاران تهدید کرده بود که در صورت درخواست مقامات ایالت مینه‌سوتا که پس از قتل وحشیانه یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس شاهد تظاهرات گسترده‌ای بوده است، نیروهای ارتش آمریکا در اسرع وقت به این ایالت اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link