تاکید روحانی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با هدف کاستن از فشار بر سربازان خط مقدم مبارزه با کرونا- اخبار سیاسی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز جمعه در پی دریافت گزارش دکتر “سعید نمکی” وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روند مبارزه با بیماری کرونا در کشور گفت که حرکت شماری از استان‌ها از وضعیت قرمز به سمت وضعیت زرد، بیانگر همراهی و همگامی مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تقویت مراقبت‌ها و نظارت‌ها است که این روند همچنان باید تداوم یابد.

وی اظهار داشت: تغییر وضعیت قرمز این استان‌ها، باعث کاستن از فشارهای مضاعف بر سیستم درمانی کشور و کادر درمانی به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با کرونا می‌شود و مردم باید همچنان رعایت دقیق دستورالعمل‌ها را مدنظر داشته باشند.

دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گزارش خود همچنین به شماری از شهرستان‌های برخی استان‌ها اشاره کرد که در مرز هشدار و وضعیت قرمز قرار دارند و از اعزام اکیپ‌های ویژه‌ای به این استان‌ها خبر داد.

وی در ادامه گزارشی را از روند هماهنگی‌ها میان کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مبارزه با کرونا و مسائل مطروحه برای طرح در جلسه روز شنبه این ستاد ارائه کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link