تازه‌ترین اخبار از زلزله لارستان| خسارت جزئی به 80 منزل در بخش بیرم و صحرای باغ / چند واحد مسکونی غیرقابل سکونت شد- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

جلیل حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز با اشاره به وقوع زلزله‌های شدید از شب گذشته در منطقه بیرم و صحرای باغ شهرستان لارستان اظهار داشت: در این حادثه خسارت جزئی به منازل وارد شده به گونه‌ای که 50 خانه در بخش بیرم و 30 خانه در صحرای باغ آسیب دیده‌اند.

وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در خصوص قطعی برق و آب و گاز در این نقاط وجود ندارد، گفت: تنها گردنه بالنگستان دچار ریزش و قطعی موقت مسیر شده بود که پس از چند ساعت تردد در این محور نیز بدون مشکل است.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه از ابتدای وقوع حادثه 4 اکیپ از هلال احمر به منطقه اعزام شد، افزود: امروز صبح نیز گروه‌های ارزیاب بنیاد مسکن به منطقه رفته و در حال بررسی خسارت هستند.

حسنی با بیان اینکه 3 واحد به دلیل آسیب غیرقابل سکونت شده است، بیان کرد: خسارت جانی و حتی مصدوم نیز در این حادثه رخ نداد که نشان از آمادگی مردم نسبت به وقوع زلزله و فراهم بودن زیرساخت‌هاست.

وی با بیان اینکه لارستان در مسیر زلزله است، عنوان کرد: با وجود دو لرزه شدید خسارت بسیار کم بوده است.

فرماندار ویژه لارستان درباره اسکان مردم در چادر نیز گفت: به دلیل گرمای هوا امکان اسکان در چادر نیست اما شب گذشته برخی از مردم در فضای باز به سر بردند.

به گزارش تسنیم صبح امروز نیز زلزله 4 ریشتری بیرم لارستان را لرزاند.

انتهای پیام/424/ش

[ad_2]

Source link