تاثیر اشعه ماورای بنفش آفتاب بر از بین بردن ویروس کرونا/ کرونا با گرما از بین نمی‌رود- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم، دکتر علیرضا زالی در گفت‌وگویی تلویزیونی با بیان اینکه در ایران و جهان مطالعات متعددی در زمینه ویروس کرونا در حال انجام است، گفت: به دلیل به اشتراک گذاشتن مطالعات جهانی اطلاعات ما درباره رفتار ویروس کرونا در حال افزایش است.

وی افزود: این ویروس از مقاومت قابل توجهی در طبیعت برخوردار است و رفتار کاملاً متنوع و متفاوتی دارد و قدرت تطابق پذیری با شرایط مختلف اقلیمی برای این ویروس قابل تصور است؛ به همین دلیل علی‌رغم مطالعات اولیه که حاکی از آن بود که بالا رفتن درجه حرارت هوا و تغییر رطوبت می‌تواند شرایط محیطی را برای بقای ویروس دچار خدشه کند، بروز بیماری کرونا در مناطق گرم و در نیمکره جنوبی جهان حاکی از آن است که مطلقاً گرما و تغییر رطوبت به تنهایی موجب از بین رفتن ویروس کرونا نمی‌شوند اما نکته‌ای که وجود دارد این است که وجود اشعه ماورای بنفش در آفتاب می‌تواند در از بین بردن این ویروس موثر باشد.

زالی در خصوص آخرین آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تهران تصریح کرد: در طی 24 ساعت گذشته 194 مورد جدید در بخش‌های عادی و 55 بیمار نیز در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های استان تهران بستری شدند.

وی ادامه داد: 254 بیمار در 24 ساعت گذشته در تهران ترخیص شدند.

به گفته زالی میزان مراجعه مردم به بخش بهداشت تفاوت معنی داری نسبت به روزهای گذشته نداشته است اما در حوزه مراجعین به مراکز درمانی به صورت سرپایی که بعضاً منجر به بستری  شده است با یک رشد 3.5 درصدی نسبت به روز گذشته مواجه بوده‌ایم.

همچنین سهم کسانی که با مراجعه به بخش‌های بهداشتی و درمانی در 24 ساعت گذشته در بیمارستان‌های تهران بستری شدند از مجموعه کل مراجعین4.7 درصد است که نسبت به هفته گذشته افزایش دارد اما نسبت به دو روز گذشته مقداری کاهش یافته است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link