تأکید پلیس بر حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و پرهیز از روزه‌خواری- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در اطلاعیه‌ای حلول ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن کریم و دعا و نیایش، ماه تزکیه و خودسازی را تبریک گفت.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت تکریم و تعظیم شعائر اسلامی، بر توجه عموم مردم به ویژه صاحبان و متصدیان واحدهای صنفی و اماکن عمومی به رعایت و اجرای برخی موارد برای حفظ حرمت ماه مبارک رمضان تأکید و اعلام کرد: روزه‌داران گرامی، برای تقویت خویشتن‌داری و گسترش ارزشهای اخلاقی  و همچنین اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی و به منظور قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا و رعایت حرمت این ماه عزیز از هرگونه تظاهر به روزه‌خواری و سرو غذای سرد یا گرم در پارکها، تفرجگاه‎ها و معابر عمومی اکیداً خودداری کنند.

در صورت صدور مجوز فعالیت مراکز اقامتی و پذیرایی و سایر کسب و کارهای پر ریسک (پرخطر) برابر پروتکلهای بهداشتی ابلاغی از ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، متصدیان مراکز پذیرایی بین راهی، پایانه‌های مسافربری، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن و بیمارستانها می‌توانند به منظور ارائه خدمات به مسافران و افرادی که دارای عذر شرعی هستند، با رعایت موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و اخذ مجوز از مراجع ذیربط و حفظ شئون اسلامی، ضمن استتار مکان به گونه‌ای که در ملاءعام تظاهر به روزه‌خواری نشود، فعالیت کنند.

از هموطنان عزیز به ویژه رانندگان محترم وسایل‌نقلیه عمومی انتظار می‌رود با رعایت نکات بهداشتی و ضد عفونی کردن مداوم خودروها، از تظاهر به روزه‌خواری و استعمال دخانیات داخل خودرو و ایجاد آلودگی صوتی پرهیز کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: در صورت موافقت ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا با بازگشایی مراکز پذیرایی حقیقی و مجازی، فعالیت اماکن یاد شده با رعایت اصول بهداشتی و استتار مکان، در ساعات روزه‌داری (از اذان صبح تا اذان مغرب)، صرفاً برای عرضه غذای سرد و به صورت بیرون بر و عرضه غذای گرم از یک ساعت قبل از اذان مغرب (افطار) تا اذان صبح مجاز است.

بدیهی است مسئولیت عدم رعایت مصوبات ابلاغی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و دیگر موارد یاد شده متوجه مسئولان و متولیان اماکن مربوطه است.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن آرزوی سلامتی برای تمام هموطنان و مسلمانان جهان و قطع زنجیره انتقال و کنترل بیماری کرونا، از همکاری  مردم شریف ایران سلامی   قدردانی  و بر رعایت شئون اسلامی (پرهیز از کشف حجاب، پوشش نامتعارف) و اصول بهداشت فردی و اجتماعی در تمام واحدهای صنفی و اماکن عمومی تأکید کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link