بیش از 27 هزار نفر در فرابورس کرونا گرفتند- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در واپسین روزهای اسفندماه سال 98، در حالی که ویروس کرونا خود را به چهارگوشه جهان رسانده بود و هر لحظه بر شمار قربانیان خود می‌افزود، پویش مردمی بازار سرمایه برای مقابله با این ویروس کارش را در کشورمان آغاز کرد تا از مزایای تامین مالی جمعی در جهت تامین منابع مورد نیاز برای پیشگیری، درمان و تحقیق درمورد ویروس کرونا استفاده شود و یک بار دیگر با اتحاد و همبستگی در بازار سرمایه، جان عزیز آدمی مقدم شمرده شود.

بر این اساس از مجموع مشارکت‌کنندگان در نماد کرونا1، که تمامی مبالغ حاصل از خرید آن به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهدا خواهد شد، و در نماد کرونا2، که سود و منافع حاصل از آن در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد و اصل مبلغ در 31 فروردین و پس از پایان مهلت جمع‌آوری وجوه به سرمایه‌گذاران بازگشت داده می‌شود، 27 هزار و 298 نفر افراد حقیقی هستند.

در این زمینه در سه روز معاملاتی هفته دوم فروردین‌ماه، یعنی روزهای نهم، دهم و یازدهم فروردین، با مشارکت چهار هزار و 267 نفری مبلغ 18 میلیارد و 131 میلیون و 360 هزار ریال در دو نماد کرونا1 و کرونا2 جمع‌آوری شد. به تفکیک، در نماد کرونا1 با مشارکت دو هزار و 941 نفری مبلغ پنج میلیارد و 685 میلیون و 610 هزار ریال جمع‌آوری شد و دو هزار و 183 نفر نیز با خرید اوراق نیکوکاری کرونا2 توانستند مبلغ 12 میلیارد و 445 میلیون و 750 هزار ریال جمع‌آوری کنند.

این در حالی است که از ابتدای این کمپین مردمی در 27 اسفندماه، با مشارکت 20 هزار 179 نفری مبلغ 47 میلیارد و 774 میلیون و 480 هزار ریال در نماد کرونا1 جمع‌آوری شد که تمامی آن در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت. 15 هزار 951 شخص نیز با مشارکت در خرید اوراق کرونا2 توانستند در جمع‌آوری مبلغ 105 میلیارد و 220 میلیون و 500 هزار ریال نقش داشته باشند.

گفتنی است اگرچه تا این لحظه جان هزاران نفر بر اثر ابتلا به این ویروس گرفته شده است، میلیون‌ها تن در قرنطینه به سر می‌برند و هنوز سرنخی از کشف واکسن آن کشف نشده است، اما اتحاد و همبستگی مردمی که در این پویش شکل گرفته می‌تواند چشم‌اندازی روشن از شکست کرونا را ترسیم کند.

این کمپین که از ابتدای حیاتش با استقبال اهالی بازار سرمایه روبه‌رو شد، قرار است تا پایان فروردین‌ماه ادامه داشته باشد. به منظور تسهیل امکان حضور حداکثری اهالی بازار سرمایه، حداقل تعداد سهام در این نمادها یک ورقه گواهی نیکوکاری به ارزش اسمی 10 هزار ریال در نظر گرفته شده است و سقفی برای حداکثر میزان مشارکت در خرید این اوراق مشخص نشده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link