بیانیه ائتلاف آمریکایی درباره دور جدید ماموریت خود در عراق- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه السومریه، در بیانیه این ائتلاف آمده است : از این پس گروه مستشاران نظامی اش که در قالب نیروهای ماموریت های مشترک فعالیت می کنند با حجم کوچکتر اما با توانمندی تخصصی بیشتری در قالب ارائه مشورت فعال خواهند بود.

در بخشی از این بیانیه آمده است : نیروهای ائتلاف مرحله جدیدی از ماموریت پشتیبانی نیروهای امنیتی عراقی را از 2 جولای 2020 آغاز کرده است که در چارچوب آن شمار نیروهای خود را کاهش داده و با بازنگری در ساختار تشکیلاتی شمار افراد آن کاهش یافته و با رویکرد جدیدی در ماموریت شکست داعش در عراق از نیروهای امنیتی این کشور حمایت خواهد کرد.

به زعم این بیانیه قرار است شمار این نیرو کاهش اما توانمندی مشورتی برای ارائه آن به نیروهای امنیتی و فرماندهانی عراقی آن افزایش پیدا کند و در این چارچوب نیروهای قبلی به خانه بازگشته و این نیروی کیفی جدید جایگزین آن شود.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است : گروه مستشاران نظامی از تیم های مستشاری 13 کشور تشکیل دهنده ائتلاف خواهند بود و در کنار افسران ارتباط در فرماندهی عملیات عراق در یک موقعیت مرکزی واحد در بغداد متمرکز و سرتیبپ رایان ریداوت از نیروی دریایی آمریکا مدیر مجموعه مستشاران نظامی در عراق خواهد بود.

این بیانیه در حالی صادر شد که پارلمان و مردم عراق بر اخراج نیروهای بیگانه به ویژه نیروهای آمریکایی از عراق تاکید کرده و با وجود تمام ترفندهای آمریکایی بر آن پافشاری می کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link