بوشهر/ اعمال محدودیت‌های جدید مقابله با کرونا از هفته آینده- اخبار استانها – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سعید کشمیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران از افزایش بستری شدن بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: با افزایش بیماران کرونایی در استان بوشهر تعداد  بیماران بستری‌ شده بر ترخیصی‌ها پیشی گرفته است.

وی با تشریح بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان  بوشهر گفت: هر چند تعدادی بیمار کرونایی از بیمارستان‌های استان بوشهر مرخص شده‌اند اما متاسفانه تعداد بیماران کرونایی روند صعودی دارد و  افزایش بستری‌ها اگر ادامه یابد ظرفیت بیمارستان‌ها  تکمیل می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به افزایش بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه گفت: اکنون تعدادی از بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه با دستگاه اکسیژین‌ساز تنفس می‌کنند.

کشمیری با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته تعدادی از بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان جان‌باخته‌اند خاطرنشان کرد: در بین فوت شدگان افرادی جوان هستند که هیچ بیماری زمینه‌ای هم نداشتند.

وی وضعیت شهرهای استان بوشهر را در بیماری کرونا قرمز دانست و تاکید کرد: اگر مردم کرونا را جدی نگیرند همه آسیب می‌بینند و این وضعیت خطرناک و قرمز استان بوشهر زنگ خطر بزرگی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از محدودیت‌های جدید کرونایی خبر داد و گفت: در این راستا با افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان بوشهر از روز شنبه هفته آینده محدودیت‌های جدیدی اعمال می‌شود.

کشمیری کاهش کارمندان ادارات، تعطیلی خطوط اتوبوسرانی، جلوگیری از تردد در پارک‌ها، سواحل و نظارت دقیق بر روی مراسم عروسی، ختم و تجمعات را از جمله محدودیت‌های جدید کرونایی دانست.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی تصریح کرد: مهمترین نکته  استفاده از ماسک در محافل عمومی و بیرون از خانه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به نقش مهم استفاده از ماسک در مصون ماندن مردم در ابتلا به کرونا خاطرنشان کرد: اگر تقریبا 75 درصد از  مردم جامعه از ماسک استفاده کنند  آمار ابتلا به کرونا به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/190/ح

[ad_2]

Source link